Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рибарите от Северното крайбрежие протестират

Снимка: dir.bg

Рибари от Южното Черноморие ще покрепят и днешния протест на своите колеги от север. Своето недоволство от неефективната  според тях работа на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, ще изразят с протестно шествие до  сградата на агенцията във Варна, съобщи Емил Милев от сдружение „Черноморски изгрев“:

"Има неразбиране, като фиксирам липсата на комуникация с тях. Разбирането на бранша и на нас като граждани е, че държавната администрация не е възпиращ орган, макар и с контролни функции.В последните три месеца се загуби всякаква комуникация  с изпълнителната агенция. не желаем да работим в такава обстановка, не желаем да бъдем поставени в зависимост. целта на всички тези протести е да напомним, че проблем съществува, че проблемът не е решен вече трети месец"

Към днешният протест на рибарите от Варна, Балчик и Каварна, отново ще се включат и техните колеги от Поморие, Созопол и Царево.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изложба на картини с кауза и на ретро радиоапарати за 13 - тия рожден ден на БНР-Бургас (СНИМКИ)

БНР-Бургас откри изложба с кауза по повод 13 – я си рожден ден.   Тя е под надслов „Магията на пленерната живопис-морето“ и е с картини на ученици от Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“ в Сливен. Изложбата е съпроводена с дарителска акция за възстановяване на сградата на Националната гимназия за приложни изкуства „Тревненска..

публикувано на 29.05.25 в 20:28

Вечер за Стоян Шивачев в бургаската библиотека

Почетен лист и филм за Стоян Шивачев ще бъдат представени в Центъра за съвременно изкуство и библиотека на 3 юни. Те са дело на клуба по творческо писане „За хвърчащите хора” с ръководител д-р Добрина Топалова. Те са подкрепени от Фондация „Шанс за децата и природата на България“, с чиято помощ се развиват и творят талантливите бургаски младежи...

обновено на 29.05.25 в 17:06

В Бургас ще се разменят пластмасови отпадъци за книги на 1 юни

Инициатива, която насърчава опазването на природата и любовта към литературата, ще се проведе в Бургас по повод Деня на детето. Всеки, който предаде един килограм годна за рециклиране пластмаса, ще може да получи книга. Независимо от количеството отпадък, на участник се предоставя едно издание. Събитието ще се състои от 10:00 до 13:00 часа на..

публикувано на 29.05.25 в 17:00

„Изгряващи звезди“ събира млади предприемачи от цялата страна в Бургас

Бургас отново ще бъде сцена на младежкото предприемачество, като на 30 и 31 май в Експозиционния център „Флора“ ще се проведе форумът „Изгряващи звезди“. Събитието, организирано от JA Bulgaria, събира рекорден брой участници – над 150 младежи от 28 учебни компании от цялата страна, които ще представят иновативни идеи, проекти и продукти. Основен..

публикувано на 29.05.25 в 14:00

Благоустрояват паркова зона в Бургас с дарени 300 хиляди от нефтената рафинерия

300  хиляди лева дари нефтената рафинерия на община Бургас. Средствата са за благоустрояване на паркова зона в кв. Ветрен. Споразумението между фирмата и администрацията е ежегодно и е на повече от 20 години. Днес бе подписан договорът за тази година.  Дарените средства от рафинерията се използват винаги за социално значими каузи, обясни..

публикувано на 29.05.25 в 12:55

Картини на млади таланти с кауза и ретро радиоапарати за рождения ден на БНР-Бургас

Изложба с кауза ще ознаменува рождения ден на БНР-Бургас. Обществената медия отбелязва своята 13-та годишнина с амбицията да бъде в помощ на младите таланти на България. Днес, от 17.30 часа в галерия „Ателие R“ на улица „Възраждане“ №25, ще бъде открита изложба под надслов „Магията на пленерната живопис-морето“ с картини на ученици..

обновено на 29.05.25 в 10:46

Ахелой отбелязва Спасовден с литургия, фолклорен събор и концерт

Жителите на Ахелой ще отбележат днес празника на града, когато се чества християнският празник Възнесение Господне (Спасовден). Тържествата започват в 8:00 ч. със света литургия в храма „Свето Възнесение Господне“, отслужена от отец Божидар и свещенослужители.  От 10:00 ч. на лятната сцена в парка ще бъде открит XVIII Регионален тракийски християнски..

публикувано на 29.05.25 в 08:00