Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По-ниска избирателна активност от предишния вот

Снимка: БГНЕС

По-ниска избирателна активност отчитат от РИК – Бургас спрямо същия час на предишните предсрочни избори. 46.25% са гласували в областта към 17 ч. Най-много са упражнили правото си на вот в Царево – 57.94%, а най-малко – в Камено – 39.17%. В Община Бургас са гласували 45.25%.

Общо 9 жалби и сигнали за нарушения са подадени в Районната избирателна комисия в Бургас. През целия ден избирателната активност в областта е по-ниска в сравнение с предните предсрочни парламентарни избори.

Сигнали за нарушения са подадени от общините Бургас, Царево, Руен и Сунгурларе, обясни председателят на РИК – Бургас Елка Стоянова. Тя поясни, че след 12 ч. са постъпили два сигнала от Царево:

„От Петко Арнаудов, който твърди, че в близост до две секции, според него, се извършва предизборна агитация от друга политическа сила. Проверихме сигналите. Не констатирахме такова нещо, изпратихме на място хора от общинска администрация. След това постъпи друг сигнал – по телефона. Обадил се кандидат за народен представител, който е твърдял, че е от определена коалиция. За това, че в две села в Сунгурларе имало налепени, върху неговите плакати, други плакати. Не констатирахме неправомерно разлепяне на агитационни материали“


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Приеха прекроен бюджета на община Средец /ОБНОВЕНА/

Бюджетът на община Средец бе приет след двучасови дебати и с някои нови обекти, за сметка на други . Предложенията бяха направени от съветници от мнозинството по време на заседанието на местния парламент днес. Макрорамката се запази на 36,6 млн. лв. Сред крупните суми в бюджета, пренасочени днес бяха 267 000 лева заложени за ремонт на пътя..

обновено на 21.05.25 в 16:12

Общинският съвет ще разглежда бюджета на община Средец за 2025 година

Бюджетът на община Средец ще бъде разгледан на заседание на местния парламент днес. Макрорамката е малко над 36,6 млн. лева. Очакват се оспорвани дебати на сесията, насрочена за 9,30 часа в заседателната зала на общината.  Представят пректобюджета на община Средец  Иван Кичев: Бюджет 2025 на община Средец е балансиран и реалистичен..

публикувано на 21.05.25 в 09:00

Тошко Йорданов: Ако няма промени, БНР не може да функционира по начина отпреди 1989 г.

Дори да се увеличи бюджетът на БНР, ако МФ намери пари отнякъде, проблемът следващата година ще е същият. Защото, ако няма промени, Радиото не може да функционира по начина от преди 1989 г., във всичките му аспекти. Хубаво е да се модернизира и оптимизира, препоръча председателят на парламентарната комисия по култура и медии Тошко Йорданов в интервю за..

обновено на 18.05.25 в 13:43

Петър Москов: Автотранспортните линии да се отдадат на частни оператори

През следващата седмица в столичния общински съвет групите на „Синя България“ и „Да, България!“ ще подпишат съвместна декларация за формирането на дясно мнозинство. Това обяви лидерът на КОД Петър Москов в Ямбол , където Синя България учреди местната си структура.   Първата инициатива на новото обединение ще е предложение автотранспортните линии да се..

публикувано на 17.05.25 в 13:36

Приеха бюджета на община Болярово

Бюджетът на Община Болярово за 2025 година бе приет единодушно днес от местния съвет. Общата му рамка  е в размер на 16 770 000 лева. Той е ориентиран към социална отговорност и устойчиво развитие. Предвиждат се инвестиции в ключови сектори, сред които образование и социални услуги, инфраструктура и благоустройство, местно икономическо развитие и..

публикувано на 16.05.25 в 17:35

Приеха бюджета на община Сливен

Бюджет 2025 на Община Сливен бе приет от местния парламент с 24 гласа „за“, 4 „против“ и 12 „въздържал се“. Според кметът Стефан Радев бюджетът е рекорден и той ще реши редица въпроси, макар и да е закъснял. От опозицията обявиха, че този бюджет не е добре балансиран и малките населени места и техните проблеми ще останат нерешени.  Като политическо..

обновено на 15.05.25 в 16:50
Росен Желязков

Премиерът и вицепремиерите отчитат изпълнението на управленската програма

Премиерът Росен Желязков и тримата вицепремиери - Томислав Дончев, Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, ще отчетат изпълнението на управленската програма на кабинета до момента. Докладът за състоянието на администрацията през миналата 2024 година ще приеме кабинетът.  Данните сочат, че близо 99 хиляди са заетите в администрацията на..

публикувано на 14.05.25 в 08:45