Повече камери и инспектори в общините от Бургаска област поискаха на среща с вътрешния министър Валентин Радев кметове от региона. Някои от тях са заявили, че, след въведеното видеонаблюдение, престъпността е намаляла.Ще вземем адекватни мерки, обясни министърът:
Надявам се да бъдем полезни с това, което ще направим, включително и за сезона.За него започваме да мислим още от следващия месец, април мислим за лятото.Към ръководството на бургаската полиция ще задам въпроси какво направихме от миналата година досега и какво трябва да подобрим тази година. Освен, наши полицаи, командировани, ще поканим отново от Румъния, Чехия и Полша. Те също ще дойдат и ще помагат.
"Ясно е, че няма как до безкрайност да бъде увеличаван броя на полицаите. Затова е нужно да се надгражда системата за видеонаблюдение и да се монтират повече камери за измерване на скоростта".
Според него, през летните месеци е необходимо да се осигури полицейско присъствие във вътрешните общини и села, които не са на море. Насочването на униформени само по морето "оголва" сигурността в останалите населени места, допълни той. Бургаският кмет призова за по- експедитивни и облекчени процедури по отношение на предоставянето на конфискувани автомобили на ОДП на МВР и районните полицейски управления. От срещата стана ясно, че само в Царево в момента има 110 конфискувани автомобила, в Бургас са около 30.
Две деца, в неизвестност от тази сутрин в Бургас, са намерени от полицаите и върнати на родителите им тази вечер, съобщиха от ОДМВР. Двете сестрички - на на две години и десет месеца и десет години са открити на детска площадка три часа след подадения сигнал за изчезването им. Момичетата била на 1,5 км. от дома им. По данни на майката децата..
През 2024 година в Апелативен съд – Бургас са постъпили 1034 дела, като 90,17% от тях са приключени със съдебен акт по същество, а 89% от делата са решени в тримесечен срок. Средната месечна натовареност на съдия е 6,79 дела. Увеличен е броят на наказателните дела – 323, при 275 за 2023 г., като 92% от тях са приключени в срок от три месеца...
След поредните смъртни случаи на пътя, депутатите спешно прекрояват Закона за движение по пътищата. Основните акценти в предложенията са кметовете на общини да могат също да осъществяват контрола по пътищата, да се ползват общинските камери за това. Приета е средната скорост, която да бъде измервана от камерите на ТОЛ-системата. 17-годишните ще могат..
55-годишен мъж е в болница след взрив на газова бутилка в апартамента му в бл. 68 в бургаския комплекс "Славейков", съобщават от полицията. Инцидентът е от около 14:30 часа днес, когато е получен сигналът във Второ Районно управление-Бургас. На място се отзовали полицейски патрули, два автомобила на пожарната и екип на спешна помощ. Установено е, че..
Спад на жертвите и ранените при катастрофи през миналата година, се отбелязва в годишния с отчет ОДМВР – Сливен. Намалели са кражбите и икономическите престъпления. Образувани са 107 полицейски производства за престъпления, извършени в условията на домашно насилие. Засиленият пътен контрол през годината е причината за спада в пострадалите при..
Заплаха с нож докато разхожда кучето си е получила 49-годишна жена от Поморие. Инцидентът е станал на улица „Чайка“ в морския град вчера, но днес от областната дирекция на МВР го оповестяват. Непознатият й разпоредил да спре да си разхожда кучето в квартала. След намесата на полицията е установена самоличността на мъжа. Това е 61- годишен..
След трагичния инцидент с малката Сияна, институциите се задействаха и вече са факт първите предприети мерки. Програма от 37 бяха обявени след среща с премиера Росен Желязков. Транспортната комисия разгледа няколко предложения и реши максималната скорост за движение по магистралата да падне от 140 км/ч на 130 км/ч. Народните представители..
Две деца, в неизвестност от тази сутрин в Бургас, са намерени от полицаите и върнати на родителите им тази вечер, съобщиха от ОДМВР. Двете сестрички -..