Първите министерски глави паднаха. Само седмица след тежката катастрофа, при която загинаха 17 души край Своге. Премиерът Борисов разпореди регионалният, транспортният и вътрешният министри да си хвърлят оставките. Оставки обаче и преди са хвърчали. И след това има други инциденти, други жертви, други дни на траур… И пак оставки. Въобще – един омагьосан кръг, в който се въртим от години и не излизаме от него. Но, както обичам да цитирам един политик често – у нас няма виновни, има само обвиняеми.
Така продължава делникът, а с него – и предаването „Булевард Демокрация“, до 15 ч. – с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата на деня – от септември започват големите намаления по морето. Как може да ни излезе по-евтина почивката – проверяваме в Слънчев бряг и Поморие
- Въпреки дългогодишни спорове и съдебни дела, общинските съветници в Бургас не решиха да правят нова наредба, за която да се регулира отдаването на преместваеми обекти? Защо – акцент от седмицата
- За финал – предложенията от големия екран в рубриката „25 кадър“
- Телефонът за връзка с нас е 82 59 95, с код 056. Можете да ни пишете във Фейсбук, да се свържете с нас чрез Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 15 ч.
Много хора се събраха пред паметника на революционера в Морската градина днес, да почетат големият български възрожденец, поет, публицист, журналист и революционер Христо Ботев. Събитието бе организирано от общината, и пред бюста на героя бяха поднесени венци и цветя от политици, общественици и граждани. На поклонението присъстваха заместник- кметовете..
Имагоцидна обработка против комари ще бъде извършена в зоната на бургаското езеро Вая в периода 3–6 юни. Това съобщават от Регионалната здравна инспекция. Дейностите ще се проведат между 04:30 и 10:00 часа от фирма „Д.Д.Д. - 1“ ООД по сключен договор с Министерството на здравеопазването. Ако вали и климатичните условия не позволяват извършването на..
От днес в Созопол влизат режимите на паркиране и условията, които са необходими за безпроблемното протичане на летния туристически сезон. До 30-ти септември ще функционират общинските паркинги. Паркирането на леки автомобили ще се заплаща спрямо зоната, в която е обособен паркинга. Първата зона е на територията на Стария град. Пропускът ще се..
Изплащането на пенсиите за юни чрез пощенските станции ще започне на 9 юни и ще приключи на 20 юни. Според Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж пощенските станции изплащат пенсиите и добавките към тях в периода от 7-о до 20-о число на месеца, за който се отнасят. Когато тези дати са неработни дни, каквато е началната дата през този месец,..
Специалисти по здравни грижи и студенти по медицина излизат на втори протест - с искане за контролен механизъм за минималното възнаграждение на младите лекари, медицинските сестри и акушерките. Демонстрации се очаква да се проведат от 18 часа в шест града на страната - София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора и Плевен. В Бургас протестът ще бъде..
На 2 юни отбелязваме Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България, и свеждаме глава пред подвига на поета и революционер Христо Ботев, както и пред всички герои, пожертвали живота си за свободата и независимостта на България. В Бургас от 12:00 часа пред паметника на поета-революционер в Приморски парк, ще има..
От 08:30 до 17:00 часа днес ще бъде спряно водоподаването в Бургас, в района на улиците "Георги Шогунов" и "Лавеле", предупреди ВиК - Бургас. Причината за спирането на водата е извършване на строително-монтажни дейности.
32 отбора от пет държави ще се включат в 16-то издание на футболния турнир за Купата „Свети Никола“ в Бургас. Той се провежда в подкрепа на децата на..
С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на..
Кампанията „Книги за смет“, която насърчава рециклирането и любовта към четенето, пристига днес в Бургас. Тя ще предостави възможност на участниците да..