Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

59 годишен иманяр от Котел е задържан на „Петолъчката“

Снимка: БГНЕС

Иманяр на 59 години от Котел е бил задържан на пътен възел „Петолъчката“ при съвместна специализирана операция на Главна дирекция „Национална полиция“ и сливенските криминалисти. Операцията по задържането му е била под надзора на Окръжна прокуратура Сливен, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на полицията.

Мъжът е бил арестуван  на „Петолъчката“, след като е слязъл от идващ от Котел микробус. При задържането му, в личният му багаж са открити старинни монети, пръстени и други предмети, имащи културно-историческа стойност. При последвалото претърсване в дома на задържания са иззети още монети, корозирали метални предмети и два металотърсача. От полицията не коментираха, какво е количеството на намерените предмети и монети, както и датировката им, защото тепърва предстоят експертизи. По случая е образувано досъдебно производство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44