Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1364 сгради в страната са санирани по програмата за енергийна ефективност

Откриването на реновираната сграда на пожарната в Нова Загора
Снимка: БТА

До момента 1364 сгради в страната са реновирани по Националната програма за енергийна ефективност, а общо 2022 сгради имат договор с Банката за възстановяване и развитие. Това обяви в Нова Загора министърът на регионалното развитие Петя Аврамова, където откри заедно с вътрешния министър Младен Маринов обновената сграда на районната пожарна.


Министър Аврамова съобщи, че до средата на следващата година се надява всички сгради по Националната програма за енергийна ефективност да бъдат завършени. Тя коментира, че програмата ще бъде продължена, след уточняване на новите условия за работа.


"Работи се по прецизирането на условията, по които ще работи тази програма. Текат разговори, така че на по-късен етап ще бъдете уведомени за нейното продължаване", заяви Аврамова. 


В Нова Загора по програма „Региони в растеж“ до момента са санирани две сгради на МВР, двадесет жилищни сгради, а още пет се очаква да бъдат завършени до края на годината.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44