Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съветници от ГЕРБ-Карнобат с питания за проблеми в Общината

Как се справя община Карнобат с увеличената популация на безпризорни кучета в града, каква е ситуацията с подадени заявления за дърва за огрев и защо липсват маркировка за паркиране на хора в неравностойно положение?

Тези три питания са входирали съветниците от ГЕРБ-Карнобат в деловодството на Общинския съвет в града. Те ще очакват отговори от кмета на общината на предстоящата сесия. Въпросите са свързани с чувствителни за жителите на града теми.

„Питанията са провокирани и от местните хора, които ни сигнализират за проблеми и търсят нашето съдействие. Безпризорните кучетата в града са се увеличили особено в района на Златното езеро, за съжаление, има и пострадали от тяхното агресивно поведение. Искаме да се информираме какво прави общинската администрация по отношение на задържането и настаняването им в общинския приют. Както и да стане ясно как се контролира и изпълнява дейността на заведението“, коментираха от групата на ГЕРБ в местния парламент.

Общинските съветници посочват още един проблем, по който ще търсят отговор от общината на заседанието тази седмица. Те са посочили няколко възлови места в града като МБАЛ-Карнобат, медицинските лаборатории „Рамус“ и „Лина“, паркинг до градския стадион и ДГ „Иглика“. На тях липсва маркировка за паркоместа за хора в неравностойно положение.

„За съжаление, въпреки че настоящият отоплителен сезон реално е към своя край, получаваме сигнали за все още недоставени дърва за огрев от жители на общината. В тази връзка искаме информация от кмета г-н Димитров решен ли е проблемът с осигуряването на материал за огрев за населените места, има ли недостиг? И ако има проблем – на какво се дължи той и по какъв начин ще бъде избегнат за в бъдеще“, коментира Антоанета Стоянова, която е водач на групата съветници от ГЕРБ в местния парламент.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Рая Назарян

Избраха Рая Назарян за председател на парламента

Парламентът избра Рая Назарян от ГЕРБ-СДС за председател на 51-вото Народно събрание. "За" гласуваха 120 депутати от ГЕРБ - СДС, БСП, "ДПС - Ново начало" и "Има такъв народ" и четиримата независими. ПП-ДБ се въздържаха, а "Възраждане", АПС, "Величие" и МЕЧ бяха против. Киселова сдава поста: Показвам как трябва да се постъпва. За мен беше чест!..

публикувано на 29.10.25 в 12:30

Киселова сдава поста: Показвам как трябва да се постъпва. За мен беше чест!

"Като народен представител и като част от парламентарната група на "БСП-Обединена левица" ние доказахме, че в критични за държавата моменти можем да сме отговорни на висотата на историческия момент. Днес се оттеглям и по този начин показвам как трябва да се постъпва с чувство на дълг и отговорност към парламентарната практика в условията на съвместно..

публикувано на 29.10.25 в 10:00

Съветници от "Възраждане" - Сливен искат създаване на общинско предприятие "Чистота"

Общинските съветници от „Възраждане“ - Сливен внесоха официално предложение до кмета на общината за изработване на предпроектно проучване за създаване на общинско предприятие „Чистота“. Целта е общината да поеме сама дейността по сметосъбиране и почистване, като по този начин се намалят разходите и се подобри качеството на услугата.  Според анализа на..

публикувано на 29.10.25 в 07:30

Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро

В проектобюджета за 2026 година  е разчетено увеличение от 1 януари 2026 година на минималната работна заплата за страната да е в размер на 605 евро, научи БНР. Това е по малко от 1 312 лева, колкото се получава по формулата разписана в Кодекса на труда. В евро минималната заплата трябваше да е малко над 620 евро.  На вчерашното заседание на..

публикувано на 28.10.25 в 16:00
Борислав Гуцанов

Гуцанов: Ще се направи всичко възможно да няма ощетени в Бюджет 2026

Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на проектобюджета за 2026 г. "Не виждам кой говори, че "Швейцарското правило" ще бъде променено. За първи път чувам това от вас. Когато говорим за пенсии, за майки, ще бъде направено така, че да успеем да..

публикувано на 27.10.25 в 12:30

Асен Василев прогнозира възможно поскъпване на горивата у нас

Възможно е временно поскъпване на горивата у нас през следващите месеци. Това предупреди в Сливен председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев. По думите му санкциите срещу „Роснефт“ и „Лукойл“ вече са довели до ръст на цените на петрола на световните пазари, което може да се отрази и на горивата в България.  Василев уточни, че при големи..

публикувано на 27.10.25 в 08:05

БСП прие смяната на председателя на парламента

Националният съвет на БСП официално прие предложението на ГЕРБ за ротационно председателство на парламента. Това обяви лидерът на партията и вицепремиер Атанас Зафиров: "С мнозинство от 100 гласа "за", трима въздържали се и двама "против" се прие ротационния принцип за председателство на Народното събрание между трите партии, участващи в съвместното..

публикувано на 26.10.25 в 17:30