Десети юбилеен DIVING FEST започва от днес в Ахтопол. През четирите дни предстоят конкурси за подводна фотография, състезания за харпунджии с „Най-голяма отстреляна риба“. екоакция и дори конкурс за рибена чорба.
В рамките на 4 дни любителите на подводното гмуркане, харпунджии и изобщо тези, на които им е достатъчно да се гмуркат и без водолазна екипировка, само с шнорхел и плавници могат да се възползват от дайвинг феста, който започва в Ахтопол и ще продължи до неделя включително. Това обясни Йонко Димитров:
"На поредния DIVING FEST, както и през други години ядрото около което организираме това събитие е един конкурс по подводна фотография.Край него класирането на тези снимки става чрез всички посетители на феста, които гласуват и излъчваме победителите. Това го правим за десета поредна година. Спомням си, че през първата година - 2010-та имаше много противоречиви мнения, правихме го в Китен, тази година сме в Ахтопол. Имаме и конкурс за рибена чорба, а самото събитие има за цел да популяризираме този вид спорт", обясни той.
В крайна сметка това е удоволствие за всички, които го практикуват, твърди Йонко Димитров:
"Посещаемостта е една постоянна маса около 150 души, които идват през годините. Има и такива, които вече не са в страната, но идват нови хора. Ставал е вече традиционен, правим го за десети път, като всяка година се чудим дали да има и следващо издание, и така го правим за пореден път. Организираме и стрелба по подводна цел, за най-голяма отстреляна риба, имаме и конкурс за рибена чорба...Имаме и една весела част в програмата, тя е в края на всеки ден от дайвинг феста, имаме и една музикално група от Бургас..."
Който прояви желание може и да попее на присъстващите, допълни още Йонко Димитров и обобщи така:
„Като цяло е доста весело“
Чуйте повече в репортажа:
Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители на сладкия летен плод на централния площад в селото. Тазгодишното издание се организира от Община Каварна със съдействието на кметството и Народно читалище „Народен Будител – 1940“ в Българево. В..
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на морето е най-ясно изразено. Характерният облик на лонгозните гори по Българското Черноморие е свързан с участието на редица растения с дълги увивни стъбла (лиани). Тези горски формации са..
14 – ти Фестивал на занаятите „По Малкотърновски – от извора на Странджа“ 2025 ще се проведе днес и утре в Малко Търново . По време на събитието отново ще бъдат представени елементи от уникалните странджански занаяти, кухня, традиции и фолклор, съобщи Милена Райчева, секретар на читалище „Георги Попаянов 1914“, организатор на..
Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин днес на античния фестивал „Деултум - малкият Рим в Тракия“. " Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на територията на днешна България, а именно Деултум “ - казва директорът на общинския исторически музей в..
Бургас е домакин за 13-ти път на Wine & Spirits Fest 2025. Международният конгресен център на Морска гара ще събере почитатели на виното, спиртните напитки и автентичната фермерска храна в три дни, посветени на вкуса и вдъхновението между 25 и 27 юли. За първи път събитието ще се проведе под патронажа на Президента на Република България – Румен..
За втора поредна година в програмата на Младежкия международен център-Бургас е включен курс по самозащитата. Занятията са безплатни и се провеждат един път седмично в сградата ММЦ-Бургас в комплекс "Меден рудник". Радостина Николова притежава II дан по Полицейска лична защита, и на участниците в курса предава своя опит като инструктор към..
През 1958 година любители водолази регистрират за първи път отделни дървета, без да знаят, че става въпрос за подводна каменна гора от епохата на Миоцена. Тя се намира в района на Созопол и засега на науката не е известен друг подобен природен феномен. Геоложките слоеве доказват възраст от 20 милиона години , разказа пред БНР доц...
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на..
Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители..