Няма свободни места за палатки и каравани край емблематичния къмпинг „Корал“. Бунгалата до къмпинга също са пълни. Така започва активният туристически сезон на юг от Бургас.
Как изглежда един от трите екоплажа в страната и готови ли са туристите да регистрират палатките и караваните си, каквито са новите изисквания на община Царево?
Къмпинг корал се намира на 2 км. от Лозенец. Плажната ивица е широка и дълга близо 800 метра. От двете страни плажът е маркиран от хотели, построени на метри до брега. Всъщност това е един от малкото останали неурбанизирани плажове по Южното Черноморие и се предпочита от любителите на спокойствието и природата. От 10 години всякакъв инвеститорски интерес за останалото незастроено късче земя се посреща с яростни протести на природозащитници. Преди началото на миналия туристически сезон гората край къмпинга беше оградена с бодлива тел от частна фирма, която е собственик на терена. Сега голяма табела „Частен имот“ посреща туристите на к-г „Корал“ и плажа остана недостъпен за автомобили. Всъщност за първа година на плажната ивица каравани няма,а палатките са не повече от 20. Много от туристи са взели със себе си и домашните си любимци, които тичат необезпокоявани ,без намордници по плажната ивица. Тоалетни, кофи за боклук и заведения няма. Една от най-коментираните теми от туристите на „Корал“ е новата наредба на община Царево, според която собствениците трябва да регистрират всички палатки и каравани седмица преди да пристигнат на къмпинга. Ето какви мнения изразиха хората Плажа на „Корал“ е сравнително чист. Нормално ли е,обаче, между хората да тичат домашни любимци, а за тоалетна да се използва гората През последните 2 години община Царево извършваше масови проверки на плажа „Корал“. Десетки собственици бяха санкционирани за поставените там палатки и каравани. По съдебен ред,обаче, бяха отменени повечето от глобите. Този сезон проверките все още на се започнали.
Чуйте повече от звуковия файл:
Значително увеличение на туристическия поток от Германия към Българското Черноморие през следващите три години. Такива са очакванията след среща между министър Мирослав Боршош и д-р Франк Кванте – главен изпълнителен директор на фирмата концесионер на летищата в Бургас и Варна. На нея е имало представител и на сдружение „Алианс Българско Черноморие“...
Бюджетът, който ще бъде внесен от Министерския съвет окончателно в Народното събрание, ще бъде с увеличаване на пенсиите от 1 юли при прилагане на пълното швейцарското правило за всички пенсионери. Това заяви Деница Сачева след Съвета за съвместно управление. Тя добави, че ще бъде запазен дефицитът в размер на 3% от БВП, а еврозоната ще продължава да..
До 28 февруари предприятията и самоосигуряващите се лица, които са изплатили през 2024 г. доходи на физически лица, включително и от трудови правоотношения, са длъжни да представят по електронен път в НАП справки за изплатените суми. В справката по чл. 73, ал. 6 от ЗДДФЛ, освен изплатените през 2024 година облагаеми доходи по трудови правоотношения и..
6,4 милиарда лева е планираният дефицит за настоящата година, което прави три на сто от брутния вътрешен продукт на касова основа. Това става ясно от публикувания от Министерството на финансите проектобюджет за годината и структурния план до 2028-ма. Малко преди 23 часа снощи на сайта на министерството бяха публикувани документите. За целия период..
Сдружението за модерна търговия, което обединява големите вериги хипермаркети на българския пазар, заяви притеснението си от неспособността на държавата да се справя с кризи. Търговските вериги отхвърлиха намеренията на правителството за фиксирани надценки и смятат, че държавната намеса е именно факторът за натрупване на инфлация...
Търсенето на недвижими имоти в бургаско надвишава предлагането, а новото строителство се купува още на хартия. Това коментира брокерът Ирина Генова. Повече са ваканционните имоти в околните селища, които се предлагат. Инвестира се в имоти, които се отдават за нощувки, посочва тя: "За атрактивен се приема имот, който е в Бургас, в близост..
По окончателни данни произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Сливен през 2023 година е 2,3 милиарда лева по текущи цени, съобщават от Териториално статистическо бюро – Югоизток, „Статистическо бюро“ клон Сливен. Това нарежда областта на 17 място в страната. В сравнение с 2022 г. обемът брутен вътрешен продукт БВП се е увеличил с..
Търсенето на недвижими имоти в бургаско надвишава предлагането, а новото строителство се купува още на хартия. Това коментира брокерът Ирина..
Значително увеличение на туристическия поток от Германия към Българското Черноморие през следващите три години. Такива са очакванията след среща между..
По окончателни данни произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Сливен през 2023 година е 2,3 милиарда лева по текущи цени, съобщават от..