„Шейховете“ загубиха гостуването си на Монтана във втория кръг на Втора лига. След пълен обрат и много футболни емоции, двубоят на стадион
Огоста завърши при резултат 4:2 за домакините.Срещата започна с ранен гол, дело на младия нападател Кристиян Мирославов. В 7-ма минута той преодоля защитата на домакините и откри резултата. Малко след това домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ударът от бялата точка на Атанас Илиев обаче беше спасен от вратаря на Нефтохимик Павел Здравков. Десет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до второто си попадение. То бе реализирано от Живко
Петков. Монтана обаче успя да намали в 36-та минута когато Владимир Айтов се разписа за 2:1. Отново Айтов бе отговорен за изравняването на резултата. Той отбеляза за 2:2 минута преди почивката.
Монтана стигна до обрат в началото на втората част когато, при контраатака Атанас Илиев бе точен за 3:2. В 60-та минута домакините
увеличиха преднината си, след точно попадение на Йордан Йорданов (4:2),
с което оформи крайното 4:2.
В III кръг от Втора лига предстои морско дерби. На 4 август (неделя) Нефтохимик ще приеме Поморие. Двубоят е от 19:30, на стадион „Арена
Созопол“.
Състав на Нефтохимик: Здравков, Молдованов, Петков, Цачев, Али, Ташолов,
Мирославов, Георгиев, Костов, Апостолов, Цонков
Резервен състав: Андонов, Костадинов, Христов, Димов, Карамфилов,
Филипов, Чахов
В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..
На 13 и 14 септември Бургас ще бъде домакин на 11-то издание на традиционния хандбален турнир за мъже „Тодор Хънков“. Събитието ще се проведе в спортна зала „Никола Станчев“ в комплекс „Меден рудник“. Организатори на турнира са хандбален клуб „Фрегата“ и Община Бургас. В тазгодишното издание участие ще вземат отборите „Локомотив“ Горна Оряховица,..
Бургас е домакин на поредица състезания по конен спорт на конната база в парк „Езеро“. Инициативата се провежда за четиринадесета поредна година. Откритият турнир по прескачане на препятствия е предвиден днес и утре. В сряда, 20 август, привечер ще се състои тренировъчен турнир. През следващия уикенд са насрочени Националният турнир за аматьори..
Среща с Божидар Искренов – Гибона ще се проведе в Бургас в събота, 30 август, от 18:00 ч. в залата на Културен дом НХК. По време на срещата легендарното крило на „Левски“, ще представи автобиографичната си книга „Без обувки“. Книгата ще се предлага на място, като е предвидена и сесия за автографи и снимки. Сред гостите са съавторът на изданието,..
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..