Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първо заседание на общинския съвет в Приморско

Димитър Германов

Първото заседание на Общинския съвет в Приморско се проведе днес. Новите съветници бяха заклети от областния управител Вълчо Чолаков, а за председател бе избрана отново Златина Тюлиева от ГЕРБ.

Със седем съветници ГЕРБ са мнозинство и в този мандат, по двама имат от ВМРО и МИР, по един – БСП и СДС. Съветниците бяха заклети от Чолаков, а той им пожела:

„През следващите четири години, вие сте хората, които, от името на жителите на Приморско, ще трябва да вземат важните за общината решения. Решения, които да съхранят даденостите на поколения и да надградят стремежа към европейски облик“

Бюджетът ще е един от приоритетите ни сега, каза Димитър Германов, който днес встъпи в третия си мандат и добави:

„Пречиствателната станция в Китен; предстои финализирането на процедурата за кръговото движение в Приморско; финализиране на процедурата и за детската градина и куп, куп други проекти, намерения и желания. Така че, ние няма да спрем. Ние не сме и спирали ритъма на работа. Просто го продължаваме и се надявам да бъде още по-активен и по-силен“

Очакваме да завърши процедурата по обявяване на „Узунджата“ в квартал на Приморско, както и да ни бъде прехвърлена за стопанисване и крепостта Урдовиза, добави Германов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Теменужка Петкова предлага два допълнителни почивни дни около Нова година заради еврото

Заради приемането на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. да бъдат обявени еднократно за почивни дни. Това се предлага в доклад на министъра на финансите Теменужка Петкова в проект на решение на Министерския съвет, публикуван в  Портала за обществени консултации. Причината е въвеждането на еврото като официална парична единица на Република..

публикувано на 10.10.25 в 08:00
Богдан Богданов

Богдан Богданов: Поставят бариера пред инвеститорите, заинтересовани от "Лукойл"

"Създава се една бариера и дистанционното за нея е в ДАНС. Елиминира се целият процес, който е работил до момента за всеки инвеститор". Така Богдан Богданов, бивш министър на икономиката и настоящ депутат от ПП-ДБ, коментира промените, приетите на първо четене от НС,  отнасящи се до условията за продажба на "Лукойл-Нефтохим" и свързаните с..

публикувано на 09.10.25 в 14:30

Борисов: Законодателните промени за продажбата на "Лукойл" са застраховка за България

Законодателните промени, изискващи одобрение на ДАНС и МС при продажба на "Лукойл", е застраховка за България, настоя лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента. "Този проектозакон, ако стане факт, три пъти ще го кажа, ако решат собствениците на "Лукойл" да го продават, да може ДАНС и Министерския съвет да проверят купувача...

публикувано на 09.10.25 в 12:00

В НС обсъждат дали само стратегически инвеститори да могат да купят активите на "Лукойл"

Парламентът обсъжда на първо четене проектозакон, ограничаващ продажбата на активите на "Лукойл" само на стратегически инвеститори. Законопроектът предвижда ключови механизми за контрол върху бъдеща продажба или отдаване на активите на "Лукойл" в България.  Вносителите посочиха, че руската компания "Лукойл" е развила сериозна мрежа от..

публикувано на 09.10.25 в 11:30
Ивайло Мирчев

Депутати от ПП-ДБ: Законова поправка осигурява контрол на Пеевски за продажба на "Лукойл"

Депутатите от "Демократична България" Ивайло Мирчев и Божидар Божанов обявиха, че депутати от "ДПС-Ново начало" са внесли извънредна поправка в законопроект, свързан с продажбата на "Лукойл Нефтохим Бургас". Това е станало непосредствено след края на работното време на деловодството на Народното събрание, а предложението е било обсъдено на извънредно..

публикувано на 08.10.25 в 15:20

„Възраждане“ Бургас иска пълна проверка на строителството в речни корита в "Елените"

Да се извърши пълна проверка на строителството в коритото на дере "Козлука" във вилно селище "Елените"  поискаха на брифинг днес от „Възраждане“-Бургас. Депутатите Александър Койчев и Борис Аладжов ще изискат от МОСВ цялата документация, свързана със застрояването на речното корито. Вече е отправено питане до премиера Росен Желязков във..

публикувано на 07.10.25 в 14:37
Костадин Костадинов

"Възраждане" настоява властите да поемат отговорност за трагедията на "Елените"

От "Възраждане" настояват общинските и държавните власти да поемат отговорност за трагедията в "Елените". В позиция до медиите лидерът на партията Костадин Костадинов отбелязва, че по същата причина при голямото наводнение във Варна преди 11 години загинаха 13 души. А причината - посочва Костадинов - е, че се строи в отточни дерета и суходолини.

публикувано на 04.10.25 в 14:20