Първа официална среща на кмета на Община Айтос Васил Едрев с Генералният консул на Турция в Бургас г-жа Селен Гюзел. Двамата обсъдиха възможностите за двустранно сътрудничество и изразиха готовност за развитие на двустранните връзки между общините в България и Турция.
Кметът представи характеристиките, историческите и природните забележителности на Община Айтос. Г-жа Гюзел подчерта намерението си да подкрепя и работи за сътрудничеството и взаимоотношенията във всички сфери. "За мен е много важно да се запозная с ръководителите на местно ниво в обширния ни консулски регион. Айтос е важен град за нас, днешната ми програма включва и Руен. При всяка възможност посещавам общините, областните центрове, областните управители и кметовете", заяви г-жа Гюзел по време на срещата с айтоския градоначалник.
Акцентът в работата на Генералния консул ще е заздравяване на приятелството между двата народа. "Между нашите две страни има страшно голям потенциал за сътрудничество. В последно време взаимоотношенията ни се развиват изключително бързо. Увеличи се броят на посещенията на най-високо ниво. В края на миналия месец Министърът на външните работи на Турция посети България и осъществи много ползотворни срещи. Тези срещи ще продължат и занапред. И ние, като дипломати искаме да дадем нашият принос", каза още г-жа Селен Гюзел в Айтос.
Подробностите в звуковия файл.
Продължава почистването на плажа „Харманите“, където беше отчетено наличие на мазутни петна. Проверки са извършени от РИОСВ-Бургас и Басейнова дирекция „Черноморски район“ – Варна. Проверки на плаж "Харманите" в Созопол за наличие на мазутни петна Очаква се по-късно днес маслените петна да бъдат почистени напълно. Това съобщи..
Реорганизация на движението на автомобили в района на гробищния парк в Бургас ще бъде въведена утре - 22.02.т.г. от 07.30 ч. Причината е отбелязването на Месопустна Задушница. Промените се налагат заради традиционния наплив от граждани към парка. Движението за автомобили ще бъде еднопосочно, като в гробищния парк ще се влиза през входа, който е до..
Жълт код за опасно ниски температури е обявен в почти цялата страната, с изключение на пет области - Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора и Видин, показва справа а сайта на Националния институт по метеорология и хидрология. Днес ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Максималните..
В община Средец и днес детските градини в селата Загорци, Орлинци и Факия, както и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в Загорци няма да работят, информират от общината. Там снежната покривна на места достигна до 40 см. Заради влошените метеорологични условия срещата с жители на кмета Иван Кичев за изпълнението на първата година от мандата се отлага за..
Център за еврейско-българско сътрудничество /ЦЕБС/ Алеф представи цялостната си дейност и инициативи на международна конференция в Берлин. На нея са присъствали европейски и световни лидери в борбата с антисемитизма. С многобройните си и разнообразни обществени инициативи, сдружението е разпознато от национални и международни институции като ярък и..
Зимната обстановка в община Средец остава усложнена. На места снежната покривка достигна 40 см. Главните пътни артерии в града и населените места в общината са почистени и проходими при зимни условия. Няма населени места без електрозахранване и водоснабдяване. Осигурен е достъпа до всички обществени сгради и учреждения. Фирмата,..
По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на..
Бойкотът за пазарене във веригите днес в Сливен днес имаше по-малък отклик от първи път миналата седмица, показа репортерска проверка в пиковия обеден час...
По чудо се разминахме без жертви, но не можем да допуснем повече бездействие при ситуации, които застрашават живота и безопасността на нашите жители и..