Едно от големите предизвикателства за плувците - маратонът от остров Света Анастасия до Моста, отново дава възможност ентусиастите да покажат своите възможности.
Събитието ще се проведе на 18 юли, а желаещите да се включат в него вече може да подават своите заявки за участие.
Всеки плувец, който има желание да се включи в преодоляването на разстоянието от Света Анастасия до Моста, трябва да отговаря на условията за провеждането на състезанието. В маратона могат да участват всички жители и гости на град Бургас навършили 16-годишна възраст, записали се в определеният срок и преминали предварителен медицински преглед, който ще се извърши на 18 юли 2020 г. (в денят на провеждането) от 07:30 ч. до Морска гара Бургас. Желаещите да участват трябва да подпишат декларация, че са в състояние самостоятелно да преплуват разстоянието. За тези които са под 18-годишна възраст задължително се изисква съгласието и подпис на единият от родителите.
Състезанието ще се проведе на 18 юли 2020 г., стартът ще бъде даден от остров Света Анастасия в 09:30 ч. Класиралите се в двете категории ще получат парични награди.
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..
Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото,..