Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нито общината, нито Бошнаков искат акциите на „Нефтохимик“

Община Бургас търси на кого да дари последните 800 акции, които притежава в акционерното дружество „ПФК Нефтохимик“. Другият акционер, Павел Бошнаков, също е отказва от своите, стана ясно на днешното заседание на комисията по бюджет и финанси към местния парламент. Станимир Апостолов добави:

Другият акционер – Сдружението с нестопанска цел все още не е отговорил, тъй като им предстои общо събрание, на което ще вземат решение и т.н. В докладната записка, решението, което приемаме е да обявим и останалите акции, които притежава общината… Тъй като общината първоначално придоби 51 акции от Павел Бошнаков, в последствие, след увеличаване на два пъти на капитала на дружеството, стана и мажоритарен собственик и придоби още 800 акции“, каза Апостолов.

Ако третият съсобственик СНЦ „Футболен клуб Нефтохимик“  не ги поиска, те ще отидат при бизнесдамата Анелия Златкова, която вече ги пожела.

Подробности можете да чуете в прикачения файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Цанко Цанков с историческо постижение в Дунав – 24 часа плуване без прекъсване

Цанко Цанков постави рекорд за 24-часово индивидуално непрекъснато плуване в открити води без неопрен и помощни средства. Той финишира в Оряхово след 24 часа, 30 минути и 8 секунди плуване по река Дунав. Постижението беше потвърдено от съдия Велислав Цеков, председател на съдийската комисия на Българската федерация по плувни спортове. Мениджърът на..

публикувано на 24.08.25 в 17:00

Състезания, нова рампа и прожекции закриват скейт фестивала в Бургас

Фестивалът Burgas Skate Weekend продължава днес с финалните си прояви.  Една от спирките в програмата е мола в комплекс "Изгрев". На паркинга му от 16:00 до 19:00 ч. са планирани две състезания: Game of S.K.A.T.E. и Ledge Best Trick . Game of S.K.A.T.E. е игра, в която скейтбордистите последователно изпълняват поредица от трикове, а Ledge..

публикувано на 24.08.25 в 14:00
архив

Юношите на „Нефтохимик“ с победа над „Национал“, мъжете отстъпиха на „Марица“

След победата над „Спартак“ Варна преди седмица, юношите на футболния „Нефтохимик“ до 18 години спечелиха и дебютния си мач пред собствена публика на стадион „Лазур“ срещу столичния „Национал“ с 2:0. Головете за победата реализираха Мартин Николов и Максим Киряков. Момчетата на Васил Цветанов и Костадин Джамбазов са новаци в групата, но..

публикувано на 24.08.25 в 13:00

Цанко Цанков е на часове от световен рекорд по 24-часово плуване в Дунав

Плувецът в екстремни условия Цанко Цанков е в разгара на опита си за световен рекорд по 24-часово непрекъснато плуване в свободни води без неопрен и помощни средства. Стартът бе даден вчера по обед във Видин, а маршрутът му преминава по течението на Дунав до Оряхово. Разстоянието е близо 140 километра. Очаква се финалът да бъде достигнат днес между..

публикувано на 24.08.25 в 10:30
Стиляна Николова

Стилияна Николова е световна вицешампионка в многобоя в Рио

Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала в многобоя, а Ева Брезалиева се нареди осма на Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро (Бразилия). Николова демонстрира отново огромния си потенциал и се нареди втора след олимпийската шампионка Даря Варфоломеев (Германия)...

публикувано на 23.08.25 в 07:46

Канната база е домакин на Националния турнир „Купа Бургас“

На конна база в парк "Езеро" се провеждат Националният турнир за аматьори „Черно море“ и Националният турнир „Купа Бургас“. Очаква се участие на повече от 140 коне и състезатели от България и чужбина. Международното участие в „Купа Бургас“ 25 включва четирима състезатели и шест коня от Република Турция.  Първите стартове са в 9 часа. Част от..

публикувано на 23.08.25 в 07:38

Александра Лукоянова с пето място на Европейското първенство U23

В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..

публикувано на 19.08.25 в 10:30