Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заради високия брой заразени с коронавирус в Бургаско

Спрени са плановият прием и операциите в областта до 19 март

Заповедта е в сила от 12 часа днес

Спрени са плановите операции и прием в лечебните заведения в област Бургас. Това се посочва в заповед на директорът на РЗИ Бургас д-р Георги Паздеров. От 12 часа днес до 00:00 часа на 19 март т.г. се въвеждат временни противоепидемични мерки в областта. Това се налага заради увеличаващия се брой на заразени с коронавирус в региона.

В заповедта се посочва: "Преустановява се провеждането на планов прием и планова оперативна дейност в лечебните заведения за болнична медицинска помощ и комплексните онкологични центрове в област Бургас, с изключение на дейностите, свързани с трансплантация на органи, тъкани и клетки, диагностиката и лечението на пациенти с онкологични и онкохематологични заболявания, дейностите по асистирана репродукция и ражданията, независимо от метода на родоразрешение, дейностите по рехабилитация, продължително лечение и психиатрична помощ. Забраняват се посещения на външни лица/свиждания в лечебни заведения за болнична помощ в област Бургас, с изключение на свижданията на пациенти в терминален стадий. Забраната не се отнася за контролните органи при осъществяване на котролната им дейност"

Заповедта е съгласувана с главния държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Чудотворна икона пристига днес в Ямбол

Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00 часа сливенският митрополит ще възглави Архиерейската вечерня с молебен-канон на Пресвета Богородица...

публикувано на 03.08.25 в 07:46

Митрополит Арсений освети параклис в Царево

Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений освети новоизградения параклис „Св. Николай Чудотворец“, издигнат над пристанището в град Царево. На освещаването присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, множество жители и гости на града.  По-рано митрополит Арсений отслужи..

публикувано на 02.08.25 в 16:20

Кръстьо Пеев: Отново се прехвърлят петролни продукти близо до брега в Бургаския залив

Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в Несебър. "Този път духа вятър с посока север-североизток и на прицел от обгазяване са Созопол, Черноморец, Приморско", сподели в свое видео във фейсбук Кръстьо Пеев от организацията. Той..

публикувано на 02.08.25 в 14:25

Митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец" в Царево

Сливенският митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец", издигнат над пристанището в град Царево. Църковната церемония ще е в 12 часа. Преди това от 9 часа Негово Високопреосвещенство ще  отслужи Архиерейска света литургия в село Кости.  Тя ще е в  храм „Св. св. Кирил и Методий“. Жителите и гостите ще могат да се докоснат до..

публикувано на 02.08.25 в 07:25

Чешмите в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..

публикувано на 01.08.25 в 16:52

В Болярово започна записването за дърва за огрев

В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..

публикувано на 01.08.25 в 15:10

Работниците от летищата във Варна и Бургас с искания към ръководството

За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..

публикувано на 01.08.25 в 15:06