Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 248 от общо 292 избирателни секции в Сливенска област ще се гласува машинно

Снимката е илюстративна
Снимка: БГНЕС

В 248 от общо 292 избирателни секции в Сливенска област ще се гласува машинно, съобщи говорителят на РИК Стелли Стефанова. Хартиените бюлетини се очаква да бъдат около 190 хиляди при 175 хиляди избиратели, но все още не е уточнен окончателният им брой. 

Близо 12 процента са ваксинираните членове на секционните избирателни комисии, съобщи Стефанова. Според нея интереса към ваксинацията в четирите общини в областта е различен. 

"Примерно в Твърдица са по-малко, защото са отказали да идват до Сливен да ги ваксинират, не ги ваксинират на място в Твърдица. Тук в Сливен са около 310 човека секционните комисии, другите общини – същият процент се запазва"  

Утре предстои да бъде поставена втора игла на 349 души членове на комисиии пряко ангажираните с организацията на изборния процес. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

MC отговори на критиките на президента Радев относно предстоящата продажба на държавни имоти

Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..

публикувано на 10.08.25 в 12:30

Спор около включването на нос „Червенка“ в списъка с имоти с отпаднала необходимост

Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..

публикувано на 09.08.25 в 11:30

Радев: Рано е да говорим за президентски избори, има толкова други неща да се решават в държавата

Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...

публикувано на 05.08.25 в 16:00

Бивш общински съветник оглави Дезинфекционната станция в Бургас

От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев.   Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент.   Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..

публикувано на 02.08.25 в 17:10

Атанас Зафиров: Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за президент

Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа.  БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..

публикувано на 02.08.25 в 11:20

Депутатите отхвърлиха ветото на президента, връщат лимитите в болниците

С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..

публикувано на 31.07.25 в 13:31

Рокади в ОС Бургас, ГЕРБ оглави още три комисии /ОБНОВЕНА/

Председателите на три от постоянните комисии към Общинския съвет в Бургас бяха сменени, като на тяхно място застанаха техни колеги от ГЕРБ. Рокадите в средата на мандата предизвикаха дебат сред съветниците на днешното заседание. Промяната засяга комисиите по бюджет и финанси, по образование и по култура. Предложението бе на председателя на..

обновено на 29.07.25 в 17:21