От днес до 17.30 часа на 31 март хората, поставени под задължителна карантина или задължителна изолация, могат да подават заявления за гласуване с подвижна избирателна кутия. Образец на заявлението е публикуван на сайта на ЦИК в секцията „За избирателите“.
Заявлението от карантинирани или изолирани заради коронавирус, които желаят да гласуват с подвижна избирателна кутия на 4 април, се подава до кмета на общината, района, кметството или кметския наместник, не по-късно от 3 дни преди изборния ден или 31 март.
Заявлението трябва да е саморъчно подписано, може да бъде подадено от упълномощено лице или изпратено по пощата, факс или електронно заявление със същото съдържание през интернет страницата на съответния местен орган по постоянен адрес или по настоящия, ако е подадено заявление за гласуване по настоящ адрес.
Не се прилагат документ, освен пълномощно в свободен текст, в случаите когато се подава чрез пълномощник.
На територията на всяка община/район се назначава най-малко една подвижна секционна избирателна комисия при наличие на не по-малко от 10 избиратели, поставени под задължителна карантина или задължителна изолация и заявили желание да гласуват с подвижна избирателна кутия.
Общинските съветници от групата на ГЕРБ в Бургас разпространиха позиция по повод бъдещото строителство върху терена на ъгъла на улиците „Цар Самуил“ и „Цар Калоян“ в комплекс „Възраждане“. Темата бе повдигната преди дни от колегите им от партия „Възраждане“. Община Бургас от години настоява за придобиване на терена на ъгъла на улиците „Цар..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от условията за присъединяването на България и Румъния към Шенген и по суша. Контингентът е от гранични полицаи от България, Румъния, Унгария и Австрия. Разполагането му на границата ни с..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил Соколов, който преди известно време напусна морския град и се установи в столицата. Кандидатурата на Терзиев е одобрена днес на Изпълнителен съвет на партията, потвърди пред БНР Бургас Соколов..
Няма да има намаление на социалнитe придобивки при приемането на новия бюджет. За това има пълно съгласие в сегашното сложно управление на страната. Това каза пред журналисти в Кюстендил министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "Не няма да има проблеми. Това беше един много сериозен разговор между партиите, които сме в това сложно..
Съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев се обяви против идеята държавата да закупи "Лукойл" и отрече твърденията на лидера на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, че от ПП-ДБ са търсили американски купувачи за рафинерията: "Не, не е вярно. Не е единственото, което беше направено. То беше прието като законодателство в парламента, е държавата, тъй като "Лукойл"..
Парламентарният ден е посветен изцяло на контрола върху изпълнителната власт, като депутатите ще изслушат над 10 министри и шефове на агенции, както и премиера Росен Желязков. Народното събрание включи в програмата си изслушването на министъра на външните работи Георг Георгиев, на транспорта – Гроздан Караджов и председателя на ДАНС Пламен Тончев във..
Георги Станилов подаде оставка като заместник-председател на Общинския съвет на Средец . Това стана на днешното заседание на местния парламент, което започна в присъствието на десетки жители на града и съставните селища и премина с висок градус на напрежение. Недоволни внасят подписки срещу готвени промени в Общинския съвет на Средец..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил..
Няма да има намаление на социалнитe придобивки при приемането на новия бюджет. За това има пълно съгласие в сегашното сложно управление на страната. Това..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от..