Срокът на досега действащите ограничения срещу Ковид-19 в Нидерландия се удължава с още три седмици заради растящата заболеваемост, информира Bulgaria On air. Така до края на април остават в сила националният вечерен час и другите противоепидемични мерки в страната. По данни на здравните власти, за последната една седмица броят на новозаразените се е увеличил с 16 процента и е достигнал над 46 000 - най-високият темп от средата на януари. Затова беше отправена и препоръка към хората да не пътуват в чужбина до 15 май. Въвеждането на 23 януари на първия след Втората световна война вечерен час в Нидерландия предизвика размирици, продължили с дни. Рюте заяви, че макар и срокът му да се продължава, от 31 март той ще започва с час по-късно - в 22:00 ч. и ще продължава до 04:30 ч. сутринта.БТА припомня, че баровете и ресторантите в Нидерландия са затворени от пет месеца, докато повечето магазини разполагат с доста ограничени възможности да приемат клиенти, а масовите прояви са забранени.
Други пък казват, че въпреки че в Германия пълното затваряне е до 18 април, то можело да се ходи до Майорка. Което е немският Занзибар, очевидно.
Сега разбрахте ли какво е „българският модел“? И това, докато чакаме да ни сложат маски и на открито в Бургас.
Така започва предаването „Булевард Демокрация“, до 18 – с Гюлсюм Али и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – защо ще се прави яхтено пристанище и как ще бъде осигурен достъпът до разширението на Зоната за обществен достъп. Отговорите – от Държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“
- В коментарната ни рубрика – защо пулмолози от доболничната помощ се почустваха дискриминирани, след като за тях няма помощ за хората от първа линия
- Очакваме и информация за новите мерки, които се очаква да бъдат въведени в Бургас. Ще има ли маски и на открито и вечерен час за тийнейджърите? Към морския град пътува здравния министър.
- И още – за тазгодишното издание на кампанията „Жълти стотинки“ и подпомагането на шуменската болница
- И днес – време за култура, за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи, както и за рубриката „Новини в минало време“.
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно законността на сечта бе внесено от общинския съветник Иван Иванов, а темата се превърна в основна по време на заседанието, предизвиквайки много въпроси и отговори. На спонтанен протест граждани се..
Днес до 17 часа движението на превозни средства по прохода Вратник /Елена-Сливен-Ямбол/, при км. 115, е ограничено за отстраняване на ВИК авария. Обходният маршрут до посочения час е по общински път село Гавраилово-Сливен и обратно. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Здравната комисия в парламента ще разгледа четири законопроекта, с които се предлагат правила за гарантиране на минималното заплащане на работещите в болничната помощ. Сред тях е законопроектът на управляващите партии, който обвързва това заплащане с колективния трудов договор в здравеопазването. На заседанието ще присъстват протестиращите лекари..
Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото село Асен. Славков е намерен от свои приятели, които повикали полиция. Той е син на Иван Славков, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет и Българската национална телевизия, и на..
Във връзка с отстраняване на авария на магистрален водопровод днес са възможни аномалии и спиране на водоподаването в няколко населени места в Бургаска област. Това съобщи ВиК - Бургас. Ще бъдат засегнати общините Сунгурларе, Карнобат, Айтос, Камено и бургаския квартал Ветрен, които са водоснабдени от деривация „Камчия-юг“. Водопадаването ще бъде..
Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е обхванал площ от 300 декара, изгорели са и 30 декара овощни насаждения, както и изоставени стопански постройки. Пожарът вече е локализиран и е под наблюдение. Комисар Димитър Кикьов, началник..
През уикенда Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ в Бургас бе домакин на петото издание на интензивната обучителна програма ABLE Weekend Activator, организирана от Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE) с подкрепата на Община Бургас. В рамките на 48 часа, 25 участници на възраст между 18 и 39 години преминаха през практически..
Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е..
Близо 200 хил. лева спестени средства на община Ахтопол ще бъдат пренасочени, реши Общинският съвет на Царево на днешното си заседание. Предложението за..
Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото..