Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас десетки автобуси с членове на СИК чакат от снощи на Морска гара



Десетки автобуси с членове на Секционни избирателни комисии от област Бургас чакат от снощи на Морската гара. Те са охранявани от полиция. По два автобуса на час потеглят към спортната зала „Бойчо Брънзов“, където се приемат и обработват протоколите им от Районната избирателна комисия. Някои са изнервени от чакането, други са доволни, че са подсигурени в отделни автобуси, спазвайки по този начин противоепидемичните мерки. 


"Чакаме от 00:30 часа, още сме по автобусите и чакаме. Не знаем каква е организацията, по два автобуса на час потеглят оттук . Предполагам, че за да няма струпване в залата, оттам идва забавянето. Протоколите не бяха много сложни, по-бавно ставаше копирането и броенето на преференциите. В нашата секция в Сунгурларе - Съединение, имаше 11 невалидни бюлетини, с 632 избиратели, 50% от хората минаха. 

Най-важното е да се спазват всички мерки, защото то е в наша полза, да чакаме в автобуси, отделени от другите, а опашката си върви нормално. Била съм и на други избори, сега е по-бързо.



От СИК в несебърското село Баня съм и чакам от 2 часа, става много бавно предвижването. Нямахме затруднения при попълването на протоколите, имахме около 80% активност, както и няколко невалидни, една "не подкрепям никого".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Росен Желязков

Желязков: Ще предложим неусвоените от нас средства по ПВУ да бъдат използвани за отбрана

Премиерът Росен Желязков заяви преди началото на извънредната Среща на върха на ЕС, че България ще предложи неусвоените и невъзможни за усвояване средства от Механизма за възстановяване и устойчивост (Националния план за възстановяване и устойчивост, ПВУ) да бъдат използвани за отбрана  вместо парите от кохезионните фондове.  Преди дни..

публикувано на 06.03.25 в 17:40

При предсрочен вот сега: ГЕРБ е пред ПП-ДБ, а ДПС на Пеевски – пред "Възраждане"

Ако сега се проведат парламентарни избори, ГЕРБ отново ще ги спечели с подкрепата на 22,6 процента от гласовете на избирателите. На второ място се подрежда коалицията ПП-ДБ с14%, а "ДПС-Ново начало" ще изпревари "Възраждане" и ще е трета с 11,8 на сто от имащите право на глас, докато 11,4% биха гласували за формацията на Костадин Костадинов...

публикувано на 06.03.25 в 10:35

Гледат Бюджет 2025 на първо четене в пленарната зала

Бюджет 2025 се очаква да бъде разгледан на първо четене в пленарната зала.  Дискусията идва в момент, когато от финансовото министерство оповестиха данните за състоянието на фиска, според които прогнозните оценки за февруари са за дефицит от 1,6 милиарда лева при над половин милиард излишък в края на януари на касова основа. Първото заседание по..

публикувано на 05.03.25 в 07:46

Росен Желязков свиква Съвета по сигурността към МС

Министър-председателят Росен Желязков свиква заседание на Съвета по сигурността към Министерския съвет.  Темата на заседанието е "Преглед и анализ на актуалната геополитическа ситуация и произтичащите от нея рискове за националната сигурност", съобщиха от правителствената пресслужба.  Освен до постоянните членове на Съвета, покани за участие в..

публикувано на 04.03.25 в 09:45

Противоречиви български реакции на срещата между Тръмп и Зеленски

Докато повечето европейски лидери застанаха на страната на украинския президент Володимир Зеленски веднага след срещата му с Доналд Тръмп и се обявиха в подкрепа на Киев, България излъчи противоречиви послания по темата. Редица европейски лидери подкрепиха Зеленски след спора му с Тръмп Премиерът Росен Желязков публикува кратко послание на профила..

публикувано на 01.03.25 в 17:23
Д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

Кога се стига до касиране на изборни резултати за Народно събрание?

След определението на Конституционния съд за преизчисление в национален мащаб на резултатите от произведените на 27 октомври 2024 г. избори за народни представители се поставя отново въпросът за касирането на изборните резултати.  Как може да се стигне до касиране на изборни резултати за Народно събрание?  В юридическото предаване "Законът и Темида"..

публикувано на 28.02.25 в 12:31

Няма да има повторно преброяване на бюлетините от изборите

Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година.  След като получи преизчисленията на ЦИК, КС се произнася за законността на вота КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание..

публикувано на 27.02.25 в 13:04