Номинираният за премиер от коалицията ГЕРБ-СДС Даниел Митов върна на президента Румен Радев мандата за съставяне на правителство, получен от него по-рано тази седмица.
„Коалицията направи честно, открито и прозрачно усилие да проведе разговори с политическите партии, с които смятахме, че бихме могли да водим разговори за съставяне на кабинет…За съжаление партиите, с които смятахме, че можем да водим разговори, за мен арогантно и безотговорно до голяма степен проявиха политическа незрялост и отказаха разговори с нас“, заяви Даниел Митов.
По-рано днес премиерът в оставка Бойко Борисов заяви, че мандатът ще бъде върнат.В близките дни ще оповестя кога ще връча мандат на втората по численост парламентарна група. Надявам се предоставеното времето да бъде инвестирано в диалог между политическите сили, заяви президентът Радев при получаване на нереализирания мандат от ГЕРБ.
"България има нужда от стабилно правителство, защото само легитимно правителство, може да изведе страната от кризата", заяви още държавният глава.
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..
С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..
Председателите на три от постоянните комисии към Общинския съвет в Бургас бяха сменени, като на тяхно място застанаха техни колеги от ГЕРБ. Рокадите в средата на мандата предизвикаха дебат сред съветниците на днешното заседание. Промяната засяга комисиите по бюджет и финанси, по образование и по култура. Предложението бе на председателя на..
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които..