Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ватерполният „Черноморец“ се класира четвърти

Ватерполният „Черноморец“ класира четвърти свой тим от мъжкото направление в Топ 4 на България! Пореден успех за бургаската водна топка постигнаха юношите до 17 г., които ще спорят за медалите от държавното първенство в своята възрастова категория.

По-рано място в Суперфинал извоюваха отборите – мъже, юношите до 19 г. и момчета до 15 г. – постижение, с което бургаският клуб трябва да се гордее.

Така и през настоящия сезон ватерполният „Черноморец“ ще е единственият клуб от страната, който ще се намеси в разпределението на медалите от държавните първенства в толкова много различни възрасти. За отличията играят и съставите при дамите.

В мачовете от финалната шестица, които се играха на басейн „Флора“, домакините от „Черноморец“ постигнаха четири победи. В първата среща момчетата на треньора Петър Йонов победиха „Аква Спорт“ с 16:9, „Черно море“ с 10:6, „Ботев 2000“ с 18:6 и съгражданите си от „Нептун“ със 17:4. Единствено бургазлии отстъпиха в оспорван мач пред „КПС Варна“ с 5:7, а с актив от 12 точки заеха втора позиция в шестицата.

Суперфиналът ще се проведе на 10 и 11 юли във Варна, където „Черноморец“ ще се нуждае от най-важния играч в отбора си – публиката. Подкрепата на родители и приятели извън дома ще е изключителна помощ за ватерполистите ни.

За съжаление, отборът на „Нептун“ остана извън финалната четворка.

За разпределението на медалите при U17 ще спорят: „КПС Варна“, „Черноморец“, „Черно море“ и „Ботев 2000“ /Враца/. По регламент отборите ще играят всеки срещу всеки, а резултатите от финалния турнир в Бургас няма да се зачитат.

Резултати: Черноморец – Аква Спорт 16:9, Нептун – КПС Варна 3:10, Черно море – Ботев 2000 12:12, Черно море – Аква Спорт 17:12, КПС Варна – Черноморец 7:5, Ботев 2000 – Нептун 12:10, Черно море – Черноморец 6:10, Аква Спорт – Нептун 17:12, Ботев 2000 – КПС Варна 7:17, Аква Спорт – КПС Варна 9:14, Черноморец – Ботев 2000 18:6, Нептун – Черно море 9:12, Аква Спорт – Ботев 2000 15:19, КПС Варна – Черно море 14:9, Черноморец – Нептун 17:4.

Класиране: 1. КПС Варна – 15 т.; 2. Черноморец – 12 т.; 3. Черно море – 7 т.; 4. Ботев 2000 – 7 т.; 5. Аква Спорт – 3 т.; 6. Нептун – 0 точки.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Очаква се зрелищна боксова битка в Арена Созопол

Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..

публикувано на 08.08.25 в 15:30

Стефани Кирякова с изложба и мотивационна среща „Родена за Олимп“ в Бургас

Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..

публикувано на 08.08.25 в 12:30

Станислав Жеков е новият треньор на дублиращия отбор на Черноморец

Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..

публикувано на 05.08.25 в 16:44

Петър Драганов ще се бие за славянския пояс на WBC

Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..

публикувано на 04.08.25 в 14:00

Ръгбисти от шест държави ще мерят сили на турнир в Бургас

Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO.  От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи.  Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..

публикувано на 02.08.25 в 08:26

Достойно представяне на бургазлии на Европейското първенство по карате

Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..

публикувано на 30.07.25 в 15:15

Ръгбисти от шест държави ще мерят сили на плажа в Бургас

Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena Burgas ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16..

публикувано на 30.07.25 в 14:23