Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хиляди хора посрещнаха заедно първите лъчи на юли в Бургас

32
01.07.2021
Снимка: БНР Бургас

За десети път бургазлии и гостите на града посрещнаха първите лъчи на слънцето през юли. Стотици бяха тези, които спазиха традицията и прекараха цялата нощ на централния плаж около лагерните огньове в очакване на зората. 6 банди се грижиха за доброто им настроение в часовете преди изгрева на слънцето.


Под звуците на хита на Uriah Heep хора от цялата страна се стекоха на бургаския плаж, за да преживеят заедно емоцията от посрещането на първото слънце на юли.

"Това е хубав начин човек да се върне назад и да си спомни за едни хубави времена, когато музиката и  приятелството бяха нещо много важно. Бургас, морето, плажа, добрата организация много помага това да се сбъдне"

"Носи много приятно усещане за лято, за свобода, за страхотно настроение. Ние сме гости на Бургас и сме впечатлени от организацията, която е направена. Тук е много хубаво", споделиха част от събралите се на плажа. 


Почти през цялата нощ от сцената можеха да се чуят изпълненията на бандите, които се включват в отбелязването на Джулай морнинг. Хедлайнери бяха група „Остава“, които се качват за първи път на бургаската сцена за първи юли.


Както всеки път, Община Бургас обезпечи събитието със спасители, медицинско лице, охрана. Осигури и дървен материал, който е толкова важен за сплотяващите лагерни огньове, които обединиха събралите се на плажа.


Не бяха малко и смелчаците, които се престрашиха и в първите часове на първи юли влязоха в морето и именно от там дочакаха изгрева.

Снимки от емоциите от бургаския Джулай Морнинг можете да видите в профилите на БНР Бургас в Instagram и Facebook.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

6 банди свирят на Джулай морнинг в Бургас

Неизменната традиция Джулай морнинг да се празнува на бургаския плаж ще продължи и тази година с нова надежда и много настроение. Община Бургас и приятели ще организират събитието на обичайното място - със сцена от лявата страна на Моста и възможност..

публикувано на 02.06.21 в 11:08

Джулай Морнинг е тръпка и красиви спомени с приятели!

BILLY TALENT TRIBUTE, AIRBAG, ACOUSTIC POINT, ОСТАВА, REWIND,MR.VAGABOND. Това са групите, които ще свирят на бургаския плаж в нощта на 30 юни. Неизменната традиция Джулай морнинг да се празнува на бургаския плаж ще бъде отбелязана за десети път...

публикувано на 28.06.21 в 11:33
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургас отново посреща Международния фестивал „Дни на куклите“

Бургас ще се превърне в столица на кукления театър между 10 и 15 август, когато за 12-а поредна година на откритата сцена „Охлюва“ ще се проведе Международният куклен фестивал „Дни на куклите“. Събитието ще събере трупи от България, Германия,..

публикувано на 21.07.25 в 15:30

„Деултум – малкият Рим в Тракия“ събира любителите на историята в археологическия резерват

На 26 юли Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин на античния фестивал „Деултум – малкият Рим в Тракия“. Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на..

публикувано на 20.07.25 в 14:00

Вечер, посветена на морето в Поморие

Вечер, посветена на морето,  предстои в Поморие от 19.00 ч. в двора на Посетителския център по рибарство и морско дело. Пред местни и туристи  ще бъдат представени книгите: „Морето и Анхиало. Древност и съвремие” с автор Любка Николова и „Рибарски..

обновено на 17.07.25 в 12:10

Започва мотосъборът край Кипилово в местността "Сайганица"

Началото на Мотосъбор „Кипилово 25“ ще бъде  дадено тази вечер от 21 часа в местността „Сайганица.“ Събитието, организирано от Мотоклуб „Лястовица 33“ и Община Котел, се е утвърдило като традиция и символ на свободния дух. Мотосъборът ще продължи до..

публикувано на 17.07.25 в 12:00

Летен базар ще се проведе в Ченгене скеле на 27 юли

Традиционният базар на открито с Coworking Family Burgas ще посрещне всички жители и гости на морския град на 27 юли в КТК „Ченгене скеле“.  Той ще бъде организиран от 18:30 до 21:30 ч. при вход свободен.  Събитието е социално устойчиво и цели да се..

публикувано на 16.07.25 в 13:30
Силвия Танева вляво, с черен тоалет

Минималистичният стил е тенденцията при булчинските рокли

Няма нищо по-хубаво от това, да видиш щастието в очите на младоженците, смята Силвия Танева, управител на популярен сватбен център в Бургас. Само преди два дни, тя и екипът й представиха своята най-нова колекция от сватбени и официални тоалети на..

публикувано на 13.07.25 в 09:29

Изложба на гигантски африкански охлюви гостува във „Флора Бургас“

Експозиционен център „Флора Бургас“ е домакин на изложба на гигантски африкански охлюви през летния сезон. В зала 6 са представени над 20 вида сухоземни охлюви, включително най-едрите представители от групата „ахатини“. Посетителите могат да се..

обновено на 11.07.25 в 07:32