За 10 години населението на България е намаляло с 590 000 души, обяви заместник-социалният министър Иван Кръстев, цитиран от „Хоризонт“. Въобще, държавата изхарчи пари за кампании, за преброители, за хартия и Интернет, че да ни преброи, а накрая излиза един заместник – министър и казва с колко сме намалели. По-рано пък във Фейсбук (където възникват и се решават всички локални, национални и глобални проблеми) зададоха логичен въпрос. След като от националната статистика знаят, че са преброени (до вчера) 82% от населението, значи знаят и колко са 100%. Тоест – знаят колко сме. Други пък констатират, че получават код от статистиката, който изпращат на същата статистика… Това дори и един прогресивен български футболист и известен мачо няма да може да го измисли…
Това е предаването „Булевард Демокрация“, до 18 – с Ваня Желева и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – след протеста на хората от Зидарово – ще бъде ли ремонтиран пътят? Кметът на Созопол Тихомир Янакиев
- С каква нагласа отиват на изборите от БСП и „Избрави се, БГ“, които днес регистрираха своите листи в Бургас?
- В коментарната ни рубрика – за политиката и каква трябва да е тя през очите на кандидата за вицепрезидент Мария Касимова – Моасе
- След 17 ч. – буря “изяде“ част от плажа в Крайморие. Защо той не може да бъде възстановен поради законов абсурд? Концесионерът Николай Димитров
- И още – за митичния кей край митичните сараи и защо не може да бъде съборен?
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
Частично бедствено положение е обявено в новозагорските села Пет могили, Новоселец и Бял кладенец, след снощната градушка . Най-тежко пострадало е село Бял кладенец. Нанесени са материални щети, но няма пострадали хора. В момента се правят огледи на щетите в селата, обяви пред БНР кметът на община Нова Загора Галя Захариева. "Има..
До дни ще започне възстановяването на изгорелия покрив на читалище „Джон Атанасов“ в село Бояджик. Покривната конструкция беше напълно унищожена при пожар в края на миналата година. Завършено е проектирането, вече е приключила и процедурата по избор на изпълнител за цялостния ремонт на покрива на читалището, уточни кметът на община Тунджа Станчо..
Бургаският квартал „Лозово“ ще отпразнува 105 години от своето основаване тази неделя – 25 май. По повод юбилея е подготвена пъстра програма с музика, песни, танци и спортни активности, която ще събере жителите и гостите на квартала. Празничният ден ще започне в 9:30 часа на стадиона в „Лозово“ с безплатна тренировка по Табата. Заниманието ще бъде..
В над 10 села в ямболско е паднал проливен дъжд, придружен с градушка, най много населени места са засегнати в община Тунджа. Ледени късове с големината на орех са валели над селата Тенево, Скалица и Сламино, пострадали са и селата Генерал Инзово, Каравелово, Симеоново, Победа и Челник. В община Стралджа градушка е паднала в селата Поляна,..
СУ „Христо Ботев“ в Камено поведе празничното шествие за 24 май по случай своя 150-годишен юбилей. Стотици ученици, учители и деца от детските градини на община Камено преминаха тържествено в празнично шествие по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Шествието..
В Сливен с празнично шествие ученици, учители, студенти, дейци на култура и представители на културните институти и граждани отбелязаха празника на Българската просвета, култура и славянската писменост. Шествието премина по главната улица на града и по традиция завърши на централния площад „Хаджи Димитър“, където се състоя церемония по издигането..
Несебър отбеляза 24 май с концерт и тържествено награждаване на учители и културни дейци от цялата община. Събитието се състоя на пл. „Жулиета Шишманова“ пред Артиум център, а множество жители и гости на града присъстваха на празника в чест на създателите на българската писменост – светите братя Кирил и Медотий. Малко преди да бъдат наградени..
Рекорден брой 2 410 абитуриенти изпраща Бургас на днешния празник на българската просвета и култура и на славянската книжовност. 17 хиляди ученици,..
В Сливен празникът на Българската просвета, култура и славянската писменост ще бъде отбелязан с шествие, концерти на звездите Миро, Вениамин и ансамбъл..
Атриум на книгата откриват в Търговската гимназия в Бургас, съобщи директорът на учебното заведение Павел Чепов. Иновативната идея предстои да бъде..