Лицата поставени под карантина могат да подават заявление за гласуване с подвижна изборна кутия на престоящите избори за парламент и президент.
Подвижните избирателни секции за карантинирани или изолирани ще се образуват, ако до три дни преди деня на вота - 14 ноември, има не по-малко от 7 подадени заявления. Заявленията се подават до кмета на общината, района, кметството или кметския наместник. Заявлението може да е саморъчно подписано, но подадено от пълномощник, с пълномощно в свободен текст и да е изпратено по пощата или чрез факс. Подаването може да стане и по електронен път през интернет страницата на ЦИК или съответната община, без да се изисква квалифициран електронен подпис, или на безплатен телефонен номер. В този случай ЦИК изпраща обобщена информация за подадените заявления до съответните органи за извършване на проверка в регионалната здравна инспекция.
В събота изтече срокът за подаване на заявления за гласуване с подвижна избирателна кутия за избиратели с трайни увреждания. До 8 ноември обаче тези които не могат да отидат да гласуват в секцията и искат да упражнят правото си на глас с подвижна избирателна кутия, но не са подали заявление в срок, все пак ще могат да заявят това си желание. Условието е на територията на населеното място вече да е назначена подвижна избирателна комисия.
Нов протест организира партия „Възраждане“ пред сградата на Народното събрание „в защита на българския лев“. Той ще се проведе утре и към него ще се присъедини и бургаска група от привърженици на партията, за която има осигурен транспорт. Това става след проведената в събота демонстрация до сградата на ЕК в София, където последваха физически..
Областният съвет на ДПС-област Бургас проведе второто си заседание за годината. Председателят на партията за област Бургас - Христо Широков е запознал присъстващите с организационното състояние на структурата в региона. „ Над 1 000 души от 70 населени места, официално са станали членове на ДПС през последните два месеца, при засилен интерес..
Поскъпване на платеното паркиране в Бургас от 1,30 на 2 лева предстои да гласува днес Общинският съвет . Предложението е на администрацията и цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска част. Докладната записка е под номер едно в дневния ред, в който са включени общо 41 точки и 16 питания. Два лева за синя и зелена..
Не са изключени още промени в проектобюджета, смята бургаският депутат от ГЕРБ Андрей Рунчев. Той се надява в началото на следващата седмица план сметката да влезе за обсъждане и гласуване в парламента. Социалните партньори не постигнаха консенсус за бюджета на ДОО Засега здравноосигурителната система и заложените средства в..
Протестът на "Възраждане" беше провокация, която ескалира и се стигна до ексцесии. Това каза пред БНР Севим Али, заместник-председател на ПГ на ДПС-ДПС, която е част от парламентарното мнозинство, председател на Комисията по земеделие и храни в парламента. "Осъждаме действията на тази партия по отношение на преднамереното ескалиране на..
В новия проектобюджет на правителството остават неразумните разходи в размер на 2 милиарда и половина за увеличаване на доходите в сектор Сигурност. Това заяви бившият депутат от "Демократична България" от Димитър Найденов.За да влезем в еврозоната, кабинетът дава заявка като внася бюджета с три процента бюджетен дефицит, уточни той. Темата с..
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха и към сградата на представителството на Европейската комисия. Стигна се до напрежение, след като протестиращите хвърлиха боя, яйца и пиратки. Те се опитаха да подпалят вратата на сградата, предадоха..
Поскъпване на платеното паркиране в Бургас от 1,30 на 2 лева предстои да гласува днес Общинският съвет . Предложението е на администрацията и цели..
Нов протест организира партия „Възраждане“ пред сградата на Народното събрание „в защита на българския лев“. Той ще се проведе утре и към него ще се..
Не са изключени още промени в проектобюджета, смята бургаският депутат от ГЕРБ Андрей Рунчев. Той се надява в началото на следващата седмица план..