Пред нови проблеми са изправени семействата, които живеят в т.н небостъргач в к-с "Меден Рудник". Строителството на този блок започна през 2008 година. Много хора си бяха купили апартаменти на зелено. Години по-късно строителната фирма „ГМ Строй" беше обявена в несъстоятелност. Синдик трябваше да изготви оздравителен план. Днес там живеят близо 30 семейства, които плащат промишлен ток, защото все още сградата няма Акт 16. Това в момента означава, че заради новите завишени цени, бургазлии ще трябва да плащат двойни сметки за отопление през зимата. Някои от тях са намерили временно решение, като са решили да живеят при близки, други се опитват да намерят изход от парадоксалната ситуация.
В момента енергията се отчита от една партида -сумата, от която се преразпределя, разказа пред БНР Бургас Десислава Фотева.Не можем са сключим договор с компания от свободния пазар, защото строителната фирма "ГМ строй" е в несъстоятелност, освен това тя има и стари задължения към ЕВН:
Ние не можем да излезем на свободния пазар, в момента сме на доставчик последна инстанция.Плащаме наказателни лихви.Ако миналата година ни е било 25-26-28 стотинки цената на киловат, тази зима започва от 39-40 до 50. Някои семейства още сега имат по 500-600 киловата. Замита като станат 1000 ще е невъзможно да се живее.
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ
Синдикът Владимир Вакрилов разпродава имоти в небостъргача, за да върне дълговете на фалиралата строителна фирма на банка. В същото време той урежда и документите, за да получи тя Акт 16. Продажбите вървят бавно най-вече заради икономическата криза и пандемията. Въвеждането в експлоатация на блока може да стане най-рано след шест месеца. Според него,за да се реши проблемът с тока е нужно съдействие от ЕВН:
Единственият възможен начин е да се прояви разбиране към момента за няколко месеца и да се намери начин на тези обекти и семейства да бъде пуснат ток на битови цени. В противен случай те ще плащат огромни сметки. ЕВН би могъл да помисли, да обсъдим и вземем някакво решение. Аз съм готов да подпиша, стига да има добро желание, да оформим такива документи и аз да ги подпиша от името на инвеститора.
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ
317 нови инвестиции са реализирани в лозаро-винарския сектор, субсидирани с 38 млн. лв. Това показват данните на Държавен фонд „Земеделие“ за периода 2023-2027 година, които обяви в Бургас заместник изпълнителният му директор Димитър Горов. По Плана за възстановяване и устойчивост са изплатени до момента 196 млн. лв., с които са реализирани..
Добра е реколтата на зърнените култури в Бургаско, но земеделските стопани са притеснени от ниските изкупни цени. Жътвата приключи навсякъде в региона, като въпреки сушата добивите са задоволителни - съобщи Николай Киров, председател на местния Съюз на зърнопроизводителите. „ Добивите при пшеницата са около 500 кг от декар, на места и..
Част от местата на бургаското пристанище поради ниско газене ще бъдат трансформирани в зона с обществен достъп. Предвижда се създаването на водна променада. Това съобщи по време на заседание на Комисията по туризъм транспортният министър Гроздан Караджов. Така вицепремиерът потвърди, че все още е на дневен ред проекта, за който отдавна се..
Два проекта на Община Поморие спечелиха финансиране по Програмата за морско дело, рибарство и аквакултури 2021-2027 г. Проектите ще допринесат за подобряване на инфраструктурата на Рибарско пристанище Поморие и на лодкостоянката в Ахелой. Дейностите в Поморие включват позициониране на плаващ вълнолом при входа на пристанището, както и на нов плаващ..
Община Царево ще получи финансиране от над 3 млн. лв. за модернизация на рибарското пристанище в града. Проектът беше разработен в началото на т. г. и включва изграждане на нови бетонови настилки, повдигане на нива, хале за ремонт на лодки с оборудване и постройка за съхранение на рибарски инвентар. Важна придобивка ще бъде и модулната станция..
С 10 процентни пункта да се увеличат разходите за заплати през 2026 година в бюджетния сектор. За това ще настояват от КНСБ. Само през първото тримесечие на годината ръстът на възнагражденията в частния сектор изпреварва с 12 процента този в обществения. От синдиката настояват правителството да предприеме действия за транспонирането на две ключови за..
20 сигнала за нарушения на разпоредбите за безопасност и здраве при работа при високи температури са постъпили от началото на юни в „Главна инспекция по труда". Само два от тях са за работа на открито. Сред най-често установените нарушения са повредени или липсващи охлаждащи средства в помещенията, или инсталираните такива не могат да..
Част от местата на бургаското пристанище поради ниско газене ще бъдат трансформирани в зона с обществен достъп. Предвижда се създаването на водна..
Община Царево ще получи финансиране от над 3 млн. лв. за модернизация на рибарското пристанище в града. Проектът беше разработен в началото на т. г...
317 нови инвестиции са реализирани в лозаро-винарския сектор, субсидирани с 38 млн. лв. Това показват данните на Държавен фонд „Земеделие“ за периода..