16 секторни политики бяха обсъдени през последните дни от представители на „Продължаваме промяната“. Ще се обсъждат темите „Финанси“ и „Международни отношения“.Преговорите са за съставяне на правителство, днес са последните обсъждания. Следващата седмица трябва да се подпише коалиционно споразумение.
В част от преговорите в сектор "Туризъм" участва и бургаският общински съветник от " Демократична България" Даниела Божинова. По време на преговорите част от въпросите, които бяха засегнати са за издаване на електронни визи, за кадрите в туризма, за развитието на морски, планински, балнео, конгресен, културен и друг туризъм, за доразвиване на помощта от 35 евро на турист за чартърите, за продължаване на мярката 60/40, както и да има енергийна компенсация за туристическите фирми разказа за предаването " Ден до пладне" Даниела Божинова. Тя уточни, че Кирил Петков от "Продължаваме промяната" е предложил ново мото, с което може да се рекламира страната и туризма ни "Една дестинация - хиляди преживявания". Божинова обясни:
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
Община Бургас ще поиска от държавата терен в промишлена зона „Север“, за да изгради буферен паркинг за тежкотоварни автомобили. Промишлената зона е изключително развита, там има много складове и бази на фирми и предприятия, но липсват обособени зони за престой на тежкотоварните автомобили. Затова Община Бургас търси..
През март тази година предстои ремонт на настилката на пистата на летището в Бургас. Това няма да се отрази на трафика, посочи директорът на аеропорта Васил Атанасов. Припомняме, че цялостен ремонт на пистата ще бъде направен през зимния сезон на тази и началото на следващата година: „Този цялостен ремонт е нужен, защото може би..
Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Този път, освен големите хранителни магазини,..
Управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов потвърди, че бюджетът на Държавното обществено осигуряване за тази година е разработен при допускане, че пенсиите ще бъдат осъвременени по швейцарското правило от 1 юли. Пред Националния съвет за тристранно сътрудничество Иванов отбеляза, че за пенсии тази година ще бъдат изплатени над 24..
Нов електрически рентабилен морски транспорт се подготвя от варненска компания. Българският корабостроител е специализиран в производството производството на високотехнологични транспортни средства, като фокусът е поставен върху зелените решения - хибридни и изцяло електрически кораби, стана ясно от думи на проектния мениджър на компанията..
Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе извънредно заседание днес, съобщиха от правителствената пресслужба. В дневния ред на заседанието влизат проект на Закон за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2025 г.; проект на Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2025 г.; проект на Закон за..
Плодовете поевтиняват на борсите у нас през седмицата с изключение на портокалите. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата се повишава с 0,18 процента..
Нов електрически рентабилен морски транспорт се подготвя от варненска компания. Българският корабостроител е специализиран в производството..
Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството..
Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе извънредно заседание днес, съобщиха от правителствената пресслужба. В дневния ред на..