Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 9 ФЕВРУАРИ!

За нелоялни практики в туризма, активизирани по време на ограниченията заради COVID-19, сигнализират бургаски туроператори. Темата бе поставена на среща в морския град с бургаски депутати и представители на парламентарната комисия по туризъм. Защо трябва да се създаде туристическа полиция? Коментира управителят на туристическа фирма Яница Динева.

Говорим за доброто след 8.30: Дарителска кампания, насочена към абитуриенти без родители, или такива, които не могат да си позволят да си купят официални рокли, костюми и нужните аксесоари за този специален ден по инициатива на Ротаракт клуб Бургас-Пиргос се провежда в морския град.

За „зрителско“ и „фестивално“ кино ще говорим с режисьора Георги Костов в минутите за култура и изкуство след 9 часа. Поводът е отвореното писмо в защита на художественото кино с добавена културна стойност, което изпратиха тази седмица до премиера, министъра на културата и парламентарната комисия по култура 38 кино дейци.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 20-ти август

С равносметка за пожарите и какво предстои започваме днес. В Българово започна опис на щетите и прием на заявление за помощи от държавата. Кметът на Българово ще обобщи, а своеобразно продължение на темата правим с Никола Рахнев от Гората.бг. Те събират средства, за да купят 5 пожарни автомобила, както и друга техника. През годините фондацията е..

публикувано на 20.08.25 в 14:55

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 20 АВГУСТ:

Щастие е тогава, когато ти е абсолютно безразлично какъв ден от седмицата е днес: понеделник, сряда, събота или неделя. И си щастлив във всеки от тези дни.  Добро утро! Време за динамично утро и чаша сутрешно кафе, добавете му мед вместо захар и опитайте, ще ви хареса! Екипът ни днес – звукорежисьор е Мариян Райнов, новините ще представя Християна..

публикувано на 20.08.25 в 06:30

По "Булевард Демокрация" на 19 август

По "Булевард Демокрация" крачим от 15 до 18 часа. Недъзите на нашето време и неговите герои са на фокус този следобед с актуалните сюжети, които животът ни поставя.  Над 200 нарушения на скоростта и движение в аварийната лента по автомагистрала „Тракия“ са засечени от полицията в Сливен само през почивните дни като два автомобила са се движили..

публикувано на 19.08.25 в 14:49

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 19 АВГУСТ!

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 19 АВГУСТ! Лятото препуска, а ние също бързаме да живеем. Но не забравяйте, че красотата е не в бързината, а в наслаждението от това което ни се случва. Повече красиви моменти на 19-ти август пожелаваме и от ефира на БНР – Бургас. Добро утро във вторник!  Ето какво сме ви приготвили до 10.00 ч.: В..

публикувано на 19.08.25 в 06:45

"Булевард Демокрация" на 18-ти август

Три пожара горяха през уикенда в Бургаско, единия от тях бе до Българово. Освен огнеборци се включиха и доброволци от Камено. След малко ще чуем техния ръководител Петър Неделчев. В коментара доц. д-р инж. Петър Филков, декан на факултета по Хидротехника в УАСГ, за управлението на язовирите у нас и може ли да се избегне водната криза. В минутите след..

публикувано на 18.08.25 в 14:55

Добро утро с БНР-Бургас на 18 август!

Добро утро на старта на новата седмица! Ето и част от акцентите на 18 август: Основните приоритети по Програмата за морско дело и рибарство за периода до 2027 година е темата на фокус след новините в 8 часа. Наш събеседник ще бъде изпълнителният директор на Агенция за рибарство и аквакултури Николай Георгиев, след срещата в Малта, инициирана от..

публикувано на 18.08.25 в 07:07

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ ОТ 10 ДО 12 ЧАСА:

Каквото и да се случва, винаги дръжте прозореца на душата си отворен за слънцето. В слънчевата неделя ви каним на релакс и сладки приказки. Звукорежисьор е Алекс Пенев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите в предаването ни днес: -   Певицата Мария Мутафчиева ще ни разкаже за своето музикално лято, за участията на групата й..

публикувано на 17.08.25 в 08:30