Колекционери от цялата страна и чуждестранни гости ще се включат в 9-ия ретро парад на автомобили в Сливен. Заради Ковид пандемията авто изложението беше отменено миналата година.
Любителите на стари автомобили ще имат възможност да проследят старта и паркирането, които ще се състоят на площад „Хаджи Димитър“ от 10 часа.
Организатори са Сдружението за класически автомобили „Туида Класик“ и Община Сливен
Сдружение „Гълъбовъдно дружество Мир“ – Бургас организира регионалната изложба на гълъби „Есен – Бургас“. Събитието ще се проведе на 15 ноември от 10:00 до 17:00 ч. в зала 2 на Експоцентър „Флора“. Посетителите ще могат да видят най-добрите екземпляри на български и декоративни породи. Изложбата има и оценителен характер – птиците ще бъдат оценявани..
В дигиталната ера уебсайтът е не просто визитка на един бизнес, а основен канал за продажби, комуникация и изграждане на доверие. Много компании обаче допускат сериозна грешка – инвестират време и средства в създаването на сайт, но пренебрегват неговата постоянна поддръжка. Това води до загуба на потенциални клиенти, намаляване на видимостта и дори..
Фондация „Шанс за децата и природата на България” организира работилница по изработка на калоферска дантела – един от най-трудоемките и впечатляващи български занаяти. Събитието ще се проведе на 15 ноември-събота от 12:00 ч. до 15:00 ч. в актовата зала на Център за млади таланти на площад „Атанас Сиреков“ 4. В работилницата ще гостуват и участват..
Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора”, който е част от програмата на Киномания 2025, ще бъде представена в Бургас през тази седмица. Лентата разказва за уникалния в световен мащаб природен феномен „Вкаменената гора“, който се намира на дъното на Черно море, но всъщност това е филм за силата на човешкия..
Бургаският създател на съдържание Димитър Кирязов, познат на публиката като Ванката, зае първото място в престижната класация на списание Forbes – Top 30 Creators 2025 . Той има 3,61 млн. последователи в социалните мрежи и създава предимно комедийни видеа. Кирязов започва кариерата си в уебсериала „Типично“ , а през 2018 г. създава канала „Светът..
Изложба „Спомени от античността. Лесескепра - Жрицата от Анхиало“ откриха днес в зала „Трезор“ на Археологическия музей в Бургас. С нея се отбелязват 50 години от спасителното археологическо проучване на богат гроб на аристократка в некропола на Анхиало, където са открити впечатляващи златни накити. Погребението е било извършено чрез..
В Етнокухнята на Регионалния исторически музей – Бургас на ул. "Славянска" №69 утре от 11:00 ч. ще се проведе кулинарна демонстрация на традиционно ястие – гювеч с праз. Майстор-готвач ще бъде директорът на музея д-р Милен Николов, а в приготвянето ще му асистира етнографката Кристина Лазарова. Рецептата е старинна, произхожда от село Ичера, като..
Фондация „Шанс за децата и природата на България” организира работилница по изработка на калоферска дантела – един от най-трудоемките и впечатляващи..
В дигиталната ера уебсайтът е не просто визитка на един бизнес, а основен канал за продажби, комуникация и изграждане на доверие. Много компании обаче..
Сдружение „Гълъбовъдно дружество Мир“ – Бургас организира регионалната изложба на гълъби „Есен – Бургас“. Събитието ще се проведе на 15 ноември от 10:00 до..