Община Бургас продължава развитието на стартиралата през миналата година програма за привличане на млади лекари и назначаването им на работа в училищата. Лекари, които скоро са завършили своето образование и искат да работят в сферата на детското и училищно здравеопазване, могат да кандидатстват в обявения общински конкурс за длъжност „Училищен лекар“.
„Целта ни е в училищата да има постоянно наблюдение от лекарско лице и да се даде шанс на млади лекари, които сега започват своята практика", сподели кметът Димитър Николов.
Изискванията за заемане на позицията са кандидатстващите да имат образователна степен магистър „Медицина“, специалност „Лекар“ и да са членове на Български лекарски съюз. В обявата се посочва, че не се изискват професионален опит и придобита специалност.
Община Бургас ще субсидира придобиването на специалност, насочена към подобряване и опазване на детското и юношеско здраве, а на кандидатите от други населени места ще им бъде оказана подкрепа за решаване на социално-битови проблеми при преместването им в Бургас.
Програмата за привличане на млади лекари в училищата на Община Бургас стартира преди година с назначението на първите двама лекари, които обслужват Професионалната гимназия по туризъм и ОУ „Йордан Йовков“ в ж.к. „Изгрев“, както и близките до тях учебни заведения.
Повече подробности за конкурса на: https://www.burgas.bg/bg/obyavleniya-za-konkursi/uchilishten-lekar
С концерти и мобилна изложба НУМСИ ще отбележи патронния си празник - 13 март, рождения ден на Панчо Владигеров. Проявите започват днес с балетен спектакъл, обясни директорът на училището Златина Пантелеева. Идеята ни е да покажем всички изкуства, които се изучават в училище от възпитаници на различна възраст. Първи в програмата е днешният..
Преместването на религията от т.нар факултативни часове за допълнителна подготовка в задължителния учебен план не означава, че децата задължително ще учат религия, тъй като те и родителите им ще могат да избират между различни програми - с елементи на конфесионално образование или с акцент върху възпитанието. Това уточни просветният министър Красимир..
Идеята за поемането на дългосрочен дълг до 7 500 000 лева обсъдиха днес в Община Несебър. Средствата ще са предназначени за финансиране на нов учебен корпус с класни стаи в СУ „Любен Каравелов“. За целта съществуващото в двора на училището общежитие ще бъде пристроено и разширено. Общественото обсъждане е първата стъпка в планираната реализация на..
Проф. Галя Христозова, ректор на Бургаския свободен университет (БСУ) в периода 2014–2022 година, бе избрана за член на Постоянната комисия по педагогически науки и социални дейности към Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА). С решение на Акредитационния съвет на НАОА проф. Христозова е избрана за член на Консултативния съвет към..
Механото -така го знаят бургазлии и така продължават да казват на едно от най-старите училища в града. Създадено преди 100 години от бащата на Райна Княгиня-Георги Дипчев, то е един от утвърдените центрове по професионално обучение днес в областта. Преди век 40 ковачи и 42 шлосери са първите, които сядат в класните стаи на механотехническото..
Партньорството между Стопанския факултет на СУ, бургаския филиал на Алма Матер и Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации спечели тазгодишната награда на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) в категория „Образование“. Това бе и най-оспорваната категория с 12 номинации на различни образователни институции...
Днес от 13 часа едно от най-старите училища в Бургас – Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника (ПГМЕЕ) официално ще даде старт на честванията по случай своя 100-годишен юбилей. Празничните събития започват с тържествена церемония, която ще се проведе в Актовата зала на Механото и ще бъде първата от много инициативи, които..
С концерти и мобилна изложба НУМСИ ще отбележи патронния си празник - 13 март, рождения ден на Панчо Владигеров. Проявите започват днес с балетен..