Проблемите с кадрите, собствеността на инфраструктурата и паркирането в Слънчев бряг бяха поставени като въпроси на среща в комплекса. На нея присъства и депутатът Цончо Ганев, председател на комисията по "туризъм" в парламента. Според него няма нерешими проблеми.
"Въпрос на политическа воля е даден проблем да бъде решен. Не е нормално от едната страна на улицата да отговаря Община Несебър, от другата - да отговаря държавата в лицето на "Слънчев бряг" АД. Това води до разруха, това води до това да няма светофари, да няма зелени площи, да няма къде да се остави колата, или да се плаща на частен паркинг по-скъпо отколкото плаща за нощувка", каза Ганев.
Той коментира дали трябва да се създаде отделен закон за курортния комплекс.
"Той е много важен обект за икономиката ни, тъй като дава десетки милиона лева приходи в хазната. Но не е нужно да създаваме закон за всеки един частен случай. По-скоро трябва да се прецизира набор от закони, но да се реши законът за собствеността. Ако трябва държавата да изкупи от тези, които имат дялове, ако трябва да се прехвърли собствеността в Общината, въпрос на разговори е."
Във връзка с информацията, че украинските бежанци вместо в хотели, ще бъдат подслонявани в държавни бази.
"България като държава трябва да подкрепи по всякакъв начин хората, които реално бягат от военния конфликт, хора, които са дошли без нищо, освен дрехите на гърба си. Ние като държава трябва да ги подкрепим, да им осигурим спане, храна, да не се притесняват как ще живеят и как ще си осигурят насъщния хляб.
От друга страна, България няма ангажимент към други идващи и пътуващи от Украйна туристи. Тези, които имат претенции да бъдат настанявани в три-, четири-, петзвездни хотели безплатно, които имат претенции да имат СПА процедури и басейн... Това не са просто бежанци, а туристи, които искат да не плащат за въпросните услуги. Министерството на финансите изнесе цифри, че в рамките само на няколко месеца, България е изхарчила над 540 млн лв за хора от Украйна. 120 милиона са дадени от ЕС, а всичко друго ние подкрепяме от нашия бюджет, напълно нормално е бежанците да бъдат настанени някъде и да отидат в държавни бази и да използват това, което им се дава."
От 15 април влиза в сила забрана за улов на калкан в Черно море, информират от Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултура“. Тя ще е в сила до 15 юни включително. Забранява се също всякаква риболовна дейност, в това число трансбордиране, задържане на борда, разтоварване и първа продажба. Агенцията обръща внимание към дънните хрилни..
В Международния ден на авиацията и космонавтиката жители на Бургас, както и представители на бизнеса и туристическия бранш, ще протестират срещу фирмата-концесионер на бургаското летище. Те настояват за целогодишни редовни пътнически полети, а не както сега само през туристическия сезон. Протестът ще се проведе пред Областната управа в града...
Летище Бургас очаква ръст от 12% на пътникопотока през 2025 г., а в летищна инфраструктура от 2006 година до сега са инвестирани 221 млн. лева, съобщиха от "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт", концесионер на аеропорта. Допълнителни 100 милиона лева ще бъдат инвестирани до края на 2026 г. Основната част от тази сума е предназначена за цялостна..
Очаква се ръст на туристите от Дания през сезон 2025, като само от Копенхаген до летище Бургас са планирани 179 полета, а от Билунд – 116. Това стана ясно по време на среща между кмета Димитър Николов и посланика на Дания Флеминг Стендер. Посланикът е бил впечатлен от разширената веломрежа в града и прояви интерес към мерките за климат и чистота...
КНСБ настоява да бъдат увеличат с 15% заплатите в 7-8 сектора, които синдикатът определя като рискови. Ако това не стане, протестите ще се радикализират, а исканията ще нарастват, заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров в Благоевград, където беше открит първият в страната синдикален клуб за срещи и консултации. Според Димитров са нужни между 150 и 200..
Министърът на туризма Мирослав Боршош обсъди с президента на Световния съвет за пътуване и туризъм Джулия Симпсън възможностите за стратегическо партньорство и съвместни инициативи за развитие на сектора у нас. Акцент в разговора беше организирането на международен инвестиционен форум, посветен на медицинския, СПА и уелнес туризъм. По думите на..
Между 600 и 800 лв.на декар са загубите на зeмeделските производители заради измръзналите овощни насаждения в Югоизточна България. Това каза Живка Грозева от Асоциацията на овощарите в България. Над 100 са засегнатите стопани от общините Бургас, Карнобат, Айтос, Руен и районите около Сливен и Ямбол. За 1- ви път от 25 години овощните градини в..
Очаква се ръст на туристите от Дания през сезон 2025, като само от Копенхаген до летище Бургас са планирани 179 полета, а от Билунд – 116. Това стана ясно..
Летище Бургас очаква ръст от 12% на пътникопотока през 2025 г., а в летищна инфраструктура от 2006 година до сега са инвестирани 221 млн. лева, съобщиха..
От 15 април влиза в сила забрана за улов на калкан в Черно море, информират от Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултура“. Тя ще е в сила до 15 юни..