Проблемите с кадрите, собствеността на инфраструктурата и паркирането в Слънчев бряг бяха поставени като въпроси на среща в комплекса. На нея присъства и депутатът Цончо Ганев, председател на комисията по "туризъм" в парламента. Според него няма нерешими проблеми.
"Въпрос на политическа воля е даден проблем да бъде решен. Не е нормално от едната страна на улицата да отговаря Община Несебър, от другата - да отговаря държавата в лицето на "Слънчев бряг" АД. Това води до разруха, това води до това да няма светофари, да няма зелени площи, да няма къде да се остави колата, или да се плаща на частен паркинг по-скъпо отколкото плаща за нощувка", каза Ганев.
Той коментира дали трябва да се създаде отделен закон за курортния комплекс.
"Той е много важен обект за икономиката ни, тъй като дава десетки милиона лева приходи в хазната. Но не е нужно да създаваме закон за всеки един частен случай. По-скоро трябва да се прецизира набор от закони, но да се реши законът за собствеността. Ако трябва държавата да изкупи от тези, които имат дялове, ако трябва да се прехвърли собствеността в Общината, въпрос на разговори е."
Във връзка с информацията, че украинските бежанци вместо в хотели, ще бъдат подслонявани в държавни бази.
"България като държава трябва да подкрепи по всякакъв начин хората, които реално бягат от военния конфликт, хора, които са дошли без нищо, освен дрехите на гърба си. Ние като държава трябва да ги подкрепим, да им осигурим спане, храна, да не се притесняват как ще живеят и как ще си осигурят насъщния хляб.
От друга страна, България няма ангажимент към други идващи и пътуващи от Украйна туристи. Тези, които имат претенции да бъдат настанявани в три-, четири-, петзвездни хотели безплатно, които имат претенции да имат СПА процедури и басейн... Това не са просто бежанци, а туристи, които искат да не плащат за въпросните услуги. Министерството на финансите изнесе цифри, че в рамките само на няколко месеца, България е изхарчила над 540 млн лв за хора от Украйна. 120 милиона са дадени от ЕС, а всичко друго ние подкрепяме от нашия бюджет, напълно нормално е бежанците да бъдат настанени някъде и да отидат в държавни бази и да използват това, което им се дава."
Произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Бургас през 2023 г. възлиза на 8 458 млн. лв. по текущи цени и е с 14.4% по-голям в сравнение с 2022 година. Делът на БВП за област Бургас е 4.6% от общо произведения за страната, съобщават от Териториално статистическо бюро – Югоизток, клон Бургас. По БВП на човек от населението област..
Месец мина откакто България има ново редовно правителство. Все още то не е решило най-спешната и важна задача-да бъде одобрен държавният бюджет. Част от него трябва да бъдат и новите данъчни промени. Както вече е известно представянето му беше отложено със седмица. Ресторантьорите вече няколко месеца алармират, че скокът на данък добавена стойност..
Гражданският натиск срещу високите цени на храните трябва да продължи, докато правителството не осъществи обявените мерки след бойкота на хранителните вериги. Депутатите трябва да се заемат незабавно с проектозаконите за ограничаване на търговските надценки на основните хранителни стоки. За това призоваха обществените организации, които организираха..
Много от потребителите вероятно са забелязали, че през последните години опаковките на някои продукти стават все „по-широки“ за съдържанието в тях. Това обаче обикновено им прави впечатление едва когато отворят кутията и видят необичайно голямото празно пространство в нея, защото в магазина дори не са си помислили да погледнат посочения от производителя..
С близо 30 процента е спаднал оборотът на търговските вериги в деня на потребителския бойкот 13-и февруари в сравнение с ден по-рано. Данните обяви финансовият министър Теменужка Петкова след края на извънредното съвещание в Министерския съвет за цените на храните. "На 12 февруари 2025 година оборотите на големите вериги са били на стойност 27 300 000..
Министър-председателят Росен Желязков свика днес извънредно съвещание на правителството. Темата на срещата - цените на хранителните стоки. Като правителство няма да се увлечем от популизъм, но ще направим необходимото за нормалното функциониране на пазара. Това заяви премиерът Росен Желязков. Той посочи, че ще бъдат разгледани всички елементи по..
Картелно споразумение стои зад високите цени на основните хранителни продукти. Така коментираха някои бургазлии причината да се стигне до бойкот на големите търговски вериги. Днес обаче повечето хора подкрепиха протеста само символично, защото магазините в Бургас отново бяха пълни. Нищо необичайно не се случи днес в Бургас, въпреки призивите за..
Месец мина откакто България има ново редовно правителство. Все още то не е решило най-спешната и важна задача-да бъде одобрен държавният бюджет. Част от..
Много от потребителите вероятно са забелязали, че през последните години опаковките на някои продукти стават все „по-широки“ за съдържанието в тях. Това..
Произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Бургас през 2023 г. възлиза на 8 458 млн. лв. по текущи цени и е с 14.4% по-голям в сравнение с 2022..