През изминалия летен сезон БНР-Бургас стартира нова рубрика, в подкрепа на нашият туризъм. Защото, макар той да има редица нерешени проблеми, има и прекрасни места, които да се видят и емоции, които да се изпитат. Рубриката ни „Избирам България“ е сред финалистите в годишния конкурс на Министерството на туризма.
В рубриката „Избирам България“, в продължение на месеци, ви срещахме с различни хора – българи и чужденци, които избират почивката им да е в България – по родното Черноморие, но и във вътрешността на страната. Редица интервюта с хора, които за първи път почиват на това място, но и с такива, които за поредна година избират едно и също курортно селище. Разказвахме истории на пътешественици, но и на хора, които просто обичат българското Черноморие.
Ако искате да ни подкрепите в надпреварата, можете да го направите на сайта https://www.tourismawards.bg/art-online-22/#bnrburgas в категория Журналистически материал на тема туризъм в онлайн медия.
В категорията „Иновация“ номинация има и за Демонстрационният и експозиционен център Акве калиде. Той е пример как история и технологични иновации могат да се обединят за още по-пълноценно преживяване. Номинация има и за „Един ден в Средновековния град“ – Крепост Туида – Сливен. Програмата е нова и образователна, с времетраене около 4 часа, включваща различни дейности-обиколка, беседи, средновековна кухня, занаяти, военно дело, устройство на града и забавления.
Три града са включени в категорията „Туристическа дестинация“. Созопол, град на загадки и вампири - ако има едно емблематично място на българското Черноморие, на което далечното минало среща модерното настояще, вперило поглед към морската шир, то това е Созопол. Пирати, вампири и светци разкриват древните тайни на града. Бургас – Фестивална дестинация №1 - градът продължава да се утвърждава като водеща фестивална дестинация и през 2022 г. Началото на фестивалното лято бе с новия тридневен Stereo Festival. За втора година се проведе и Solar Fest. Дестинация Регион Сливен – кръстопът на традиции, култури и епохи. Съвременният Сливен обединява функциите на стопански и духовен център с тези на областен и общински административен център.
„Акве Калиде“ и крепостта Туида са сред номинираните и за „Туристическа атракция/обект. В категорията „Специализиран туризъм“, номинирано е „Морско приключение до остров Света Анастасия и Ченгене скеле – Бургас“. През 2021 г. община Бургас се сдоби и с втория си туристически кораб – „Бургус“ – чисто нов модерен еко-катамаран. Заедно с кораба „Анастасия“ те обслужват туристически маршрути в Бургаския залив – до остров Света Анастасия и КТК „Ченгене скеле“. Този начин за комбиниран маршрут в залива позволява туристите да получат един качествен и уникален продукт в рамките на своята ваканция. Номинираните общини от региона са Бургас, Поморие и Сливен.
Присъединяването на България към Eврозоната ще направи финансовата ни система устойчива, категоричен е водещият финансист и анализатор на пазари Бисер Манолов. По думите му това ще благоприятства развитието на бизнеса. Хората не бива да се притесняват от скок на стоките, категоричен е експертът. Бисер Манолов ще е лектор в Бургас на..
Палитра от събития, обединени под мотото Fun&Sun, ще се проведе в Бургас по повод Международния ден на детето – 1 юни. Инициативите започват още на 30 май и включват прояви на различни локации в града. На 30 май в паркa до бл. 128 в ж.к. „Меден рудник“ ще се състои годишният концерт на фолклорните школи към народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“...
На Спасовден Ахелой отбелязва празника на града. Акцент в програмата е 18-тият Тракийски регионален събор, на който участие ще вземе народната певица Жечка Сланинкова, а за финал на програмата е предвидена празнична заря. Междувременно върви и подготовката на курортния град за летния сезон, като основните приоритети за тази година са..
Липсата на работна ръка е сред големите проблеми в хлебопроизводството, посочи Димитър Людиев, който е собственик на верига пекарни и председател на Регионалния съюз на хлебопроизводителите и сладкарите. Това пък е причина много фирми да се върнат в сивия сектор, за да си спестят разходи за заплати и осигуровки. „Проблем в бранша..
Второ издание на фестивала "Ден на полето" в бургаски регион бе открито днес. Миналата година нашите стопани организираха изложение край Българово, а тази форумът се провежда край Айтос на терен на местния земеделец Никола Николов. Производители на семена, торове и техника показват продукцията си. Сутринта бяха организирани футболни срещи, а..
Ахтопол ще даде официално старт на новия туристически сезон в първата събота на юни. Планирана е богата културна програма, като на моменти ще има по четири събития в седмица, заяви кметът на курортния град Станислав Димитров. Очакванията са за силно лято. „Ще има много изненади. Изграждаме нова детска площадка, която ще зарадва..
Средствата за изграждането на железопътната инфраструктура на бърза линия от жп гарата в Бургас до летището в кв. Сарафово са осигурени. Става въпрос за 213 млн. лева по европрограмата "Транспортна свързаност". Това съобщи транспортният министър Гроздан Караджов при пристигането си в Бургас след работно съвещание, проведено по..
На Спасовден Ахелой отбелязва празника на града. Акцент в програмата е 18-тият Тракийски регионален събор, на който участие ще вземе народната певица..
Липсата на работна ръка е сред големите проблеми в хлебопроизводството, посочи Димитър Людиев, който е собственик на верига пекарни и..
Присъединяването на България към Eврозоната ще направи финансовата ни система устойчива, категоричен е водещият финансист и анализатор на пазари..