Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отличиха 1500 изявени ученици от община Бургас

Рекорден брой са тази година най-успешните бургаски ученици, които бяха наградени на специална церемония. С призови места в национални и международни олимпиади, състезания и конкурси бяха отличени 1500 ученици. Награждаването на изявените деца по традиция се провежда в навечерието на празника на града – Никулден.


Най-успешните и отличили се със своите знания и постижения бургаски деца през тази година бяха лично поздравени от кмета на града Димитър Николов.

„Няма по-приятно за мен събитие в годината от награждаването на най-успешните и отличили се със своите знания и постижения бургаски деца. Тази година те са рекорден брой, което ме прави още по-щастлив и показва, че в Бургас сме поставили образованието на правилен път. Вашите знания, умения и талант стоят зад успехите ви и са тези, които ще ви помогнат в бъдеще да станете изявени лекари, учени, математици, инженери, изследователи и архитекти. Благодаря на вашите учители и родители!“, сподели  кметът Димитър Николов.


Призът студент на годината беше връчен на четвъртокурсника от университет "Проф. д-р Асен Златаров" - Добромир Петров. Неговата специалност е софтуерно инженерство.

"Трудил съм се всеки ден, за да стана добър в това, което правя и виждам, че моите колеги ме ценят, виждам, че има смисъл от моите усилия и постигам съответните резултати.

Отличието ученик на годината по традиция се връчва в направленията „Изкуства“, „Математика и природни науки“ и „Хуманитарни науки“. Мария Стоева и Стилияна Видева станаха носители на приза в първата възрастова категория.


Отличието е част от общинската програма „Бургаски деца“, която има за цел да насърчава и подкрепя изявени ученици с постижения в областта на образованието, науката и изкуствата.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Промени в НВО-тата след 7 и 10 клас от догодина. И нови ваканции

От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този вид задачи, учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки.  Целта е задачите да станат по-практични без да се заучават закони, съобщи пред журналисти министърът на..

публикувано на 23.07.25 в 15:15

Професор Сотир Сотиров е новият ректор на БДУ "Проф. д-р Асен Златаров"

Професор Сотир Сотиров бе избран за ректор на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“.  Той ще довърши мандата на професор Христо Бозов, който тази година навършва пределната възраст, до която по закон може да заема постта. Професор Сотиров бе избран в оспорваната надпревара на още трима кандидати и след балотаж с декана на..

обновено на 22.07.25 в 16:52

Община Бургас планира изграждането на нов корпус на ДГ "Пинокио"

Община Бургас е в процес на придобиване на терен за разширяване на детска градина „Пинокио“ в най-големия жилищен комплекс „Меден рудник“. С предложение до Общинския съвет, кметът Димитър Николов иска съгласие за закупуване на 4807 кв. м. от имот, собственост на голяма хранителна верига в близост до съществуващата сграда на детската градина...

публикувано на 22.07.25 в 18:00
БДУ „Проф.д-р Асен Златаров“

Изборът на нов ректор на БДУ продължава днес с балотаж

В 9 часа днес ще започне балотажът за избор на нов ректор на Бургаския държавен университет "Проф. д-р Асен Златаров".  Четирима бяха вчера кандидатите - проф. д-р Ирена Марковска, проф. д-р Румяна Янкова-Аврамова, проф. д-р Севдалина Турманова, и проф. Сотир Сотиров. Четирима са кандидатите за ректор на БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“..

публикувано на 22.07.25 в 08:45

Четирима са кандидатите за ректор на БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“

Четирима са кандидатите за ректор на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Това са професор д-р Ирена Марковска, професор д-р Румяна Янкова-Аврамова, професор д-р Севдалина Турманова, и професор Сотир Сотиров. Платформите им за управление на университета са качени на страницата на висшето училище. Проведоха се и срещи..

обновено на 21.07.25 в 09:49

Община Бургас с проект за обучение на деца и педагози

Община Бургас спечели проект „Моят свят на интереси“ по програма „Образование“, насочен към развитие на личностни и граждански умения у деца, родители и педагози.  В партньорство с Община Средец и две детски градини, ще бъдат създадени 5 клуба с общо 19 групи по интереси, обхващащи 237 участници.  Сред дейностите са тематични срещи, работилници,..

публикувано на 20.07.25 в 15:00

Близо 300 деца от 15 детски градини обхвана педагогическата практика "Утринна история"

Близо 300 деца от 15 детски градини на пет области са включени тази учебна година в пилотния старт на педагогическа практика "Утринна история". Тя е създадена по инициатива на Министерството на образованието и науката. В иновативната програма участват медицински и педагогически специалисти. В основата е увлекателна история, на базата на която се..

публикувано на 20.07.25 в 13:00