Никоя зима не трае вечно и никоя пролет не пропуска да дойде. И ето, че астрономическата пролет вече е факт, тя настъпи в Северното полукълбо снощи в 23 часа и 24 минути. Добро утро във вторник, посрещнете го с усмивка и добро настроение! Звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Християна Йорданова, водещ е Стефка Бакърджиева.
Ето и акцентите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа:
- Промени в Закона за медиацията бяха приети на финала на работата на 48 –то Народно събрание. Целта им е засилване ролята на медиацията и разбирането от обществото, че тя е добър способ за разрешаване на конфликти. Ще бъде ли постигната? - ще чуем мнението на Даниела Марчева от Висшия съдебен съвет.
- Нова дигитализация в здравеопазването ни. Лекарите вече ще могат да издават електронни бели рецепти от смартфон или таблет. Това става с помощта на разработено и пуснато вече в експлоатация мобилно приложение. Ще улеснява ли то пациентите и лекарите? Ще ви разкажем след 8.30 ч.
- В минутите за култура след 9 ч. ще ви разкажем за „Поетичното кафене“, с което днес в Бургас за поредна година ще бъде отбелязан Световния ден на поезията, подробностите ще ни разкаже Роза Боянова, председател на Бургаската писателска общност.
- Ще ви поканим и на концерт на свещи, който организират младежи от природозащитната организация ПанГея към WWF България, повече ще ни председателят й Русана Тончева.
- Ще добавим новини, хороскоп и културен афиш!
Психичното здраве и зачестилите случаи на инциденти с хора с психични проблеми дава начало и на днешното ни предаване. Психотерапевтът Ваня Чечева коментира че вербална или физическа агресия най-често водят сензитивните хора в кабинетите на специалистите. Още в първия час на предаването. Във втория коментираме призивите за бойкот на хранителните..
Ако на сърцето ти е топло, а в душата ти е ясно - прогнозата няма значение… Добро утро в петък - денят, който дава крила! Отваряме широко прозорците към 7-ми февруари и от ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.: В минутите след 8.00 ч. ще се фокусираме върху проблемите с водата в боляровското село Стефан..
Темите в празничния за Бургас 6 февруари: Навършват се 147 години от Освобождението на морския град. Как бургаската общественост чества събитието ще чуем от Нина Рангелова. По повод годишнината в града гостува изложбата „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата - път във времето“.Тя е на Националния паметник музей „Шипка-Бузлуджа“. Бургас е..
Най-хубавата част на бъдещето е, че идва всеки ден. Добро утро в четвъртък! Посрещнете го с усмивка и вяра, че хубавото предстои. Бургас празнува днес 147 години Свобода, а историята помни мразовития 6 февруари 1878 година, когато местното население с радост посрещат „летящия“ отряд на полк. Лермонтов. Екипът ни днес – звукорежисьор е Алекс..
Тежкото ежедневие, проблемите, стресът, както и употребата на упойващи вещества влияят негативно върху психичното здраве на хората. Виждаме го от случаите в последните дни. Как да разпознаваме различните видове зависимости ще коментира в първия час д-р Георги Гребенаров, от Центъра за психично здраве в Бургас. Около 800 дка. от Природен парк "Сините"..
„Всяко утро е времето, в което започваме живота си отново.” Добро утро на 5 февруари с тази мисъл на писателя Паулу Коелю, в която има необходимата доза оптимизъм да отворим очи за радостите и болките на света и хората около нас. Заедно влизаме в делника със сутрешния екип на БНР-Бургас- Петя Янакиева, новинар тази сутрин е Ивайло Пеев, на..
С бъдещето на БСП започваме предаването днес. Един от кандидатите за председател на столетницата Кристиян Вигенин бе в Бургас, за да се срещне със симпатизанти. За бюджета на държавата и предстоящите избори в партията, след малко в първия час. Непълнолетно момче припадна след употреба на вейп, президента свика съвета за сигурност заради наркотиците,..
Темите в празничния за Бургас 6 февруари: Навършват се 147 години от Освобождението на морския град. Как бургаската общественост чества събитието ще чуем от..
Най-хубавата част на бъдещето е, че идва всеки ден. Добро утро в четвъртък! Посрещнете го с усмивка и вяра, че хубавото предстои. Бургас празнува..
Психичното здраве и зачестилите случаи на инциденти с хора с психични проблеми дава начало и на днешното ни предаване. Психотерапевтът Ваня Чечева..