Служебният министър на енергетиката Росен Христов бави седми месец процедурата за избор на нов представител на държавата в “Лукойл Нефтохим Бургас”, сигнализират от “Демократична България”
Още през октомври миналата година в 48-ото Народно събрание депутатът от “Демократична България” Ивайло Мирчев е зададал писмен въпрос до министър Христов, кога държателят на “златната акция” в Нефтохима ще бъде сменен след като мандатът му е изтекъл. В отговор до народния представител от 28 октомври Христов заявява, че “в Министерството на енергетиката се разработва процедура, въз основа на която за първи път по прозрачен и обективен начин да бъде избран представителя на държавата в посоченото дружество".
Тази процедура се протака вече 7 месеца, става ясно от отговора на въпрос, зададен в 49-ия парламент до енергийния министър от депутата от ДБ Мартин Димитров за това кога се очаква да приключи процедурата. От ДБ цитират писмения отговор с дата 18 май на Росен Христов: “Представител на държавата в Надзорния съвет на “Лукойл Нефтохим Бургас” АД ще бъде избран след провеждане на конкурентна и прозрачна процедура. Трябвало да бъдат одобрени критерии, на които да отговаря представителят на държавата и да бъде изработена процедура за избор. Но “на този етап няма одобрени критерии и не е обявена процедура за избор”.
Вота на недоверие към кабинета „Желязков“ е поредно загубено време, вместо парламента да работи по същество и да кове закони. Това коментира бургаския депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев. Според него поведението на вносителите му не е отговорно. "Партиите, които подкрепиха вота са малцинство, дори и в дебатите не успяха да извлекат нещо по..
Първият вотът на недоверие срещу правителството на Росен Желязков не успя. 150 депутати отхвърлиха вота, внесен от парламентарната групи на "Възраждане" и подкрепен от МЕЧ и "Величие" за провал във външната политика. "За" вота гласуваха 54 народни представители - 33 от "Възраждане", 11 от МЕЧ и 10 от "Величие". Правителството беше..
Парламентът ще се произнесе по първия вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Той беше внесен с подписите на депутатите от "Възраждане", МЕЧ и "Величие" за провал във външната политика, а дебатът се проведе вчера. Асен Василев: Няма да подкрепим вот на недоверие, който ни отклонява от евроатлантическия път "За" и "против"..
Вотът на недоверие към кабинета на Росен Желязков е нормална парламентарна практика, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова. Според нея управляващата коалиция е още по-стабилна, отколкото преди. Какви са мотивите за вота? Обоснова ги лидерът на "Възраждане" Вицепрезидентът заяви, че очаква да се проведат дискусии, свързани с външната..
Гласуването на вота на недоверие на кабинета "Желязков" ще се състои в четвъртък в 13:45 часа. Това съобщи в края на дебатите по вота председателстващият заседанието Драгомир Стойнев. Вотът беше внесен от "Възраждане" с подкрепата на депутатите от "Величие" и МЕЧ. Той е с мотиви за провала в политиката на правителството във външната ни политика...
Правителството приема решение, с което ще бъдат отпуснати близо 35 млн. лева по бюджета на Държавното обществено осигуряване за гарантирането на великденска добавка към пенсиите на почти 700 000 души, които живеят с доход под линията на бедност. „Въпреки всички недобронамерени коментари държа да уверя нашите сънародници, че това е знак на съпричастност,..
С 228 гласа за, без против и с 3-ма въздържали се, депутатите одобриха точка първа в дневния ред на НС да е обсъждането на внесения от "Възраждане" вот на недоверие към кабинета "Желязков" с мотиви за провала в политиката на правителството във външната ни политика. Вотът беше внесен на 26 март и бе подкрепен от "Морал, единство, чест" и..
Вота на недоверие към кабинета „Желязков“ е поредно загубено време, вместо парламента да работи по същество и да кове закони. Това коментира бургаския..
Правителството приема решение, с което ще бъдат отпуснати близо 35 млн. лева по бюджета на Държавното обществено осигуряване за гарантирането на великденска..
С 228 гласа за, без против и с 3-ма въздържали се, депутатите одобриха точка първа в дневния ред на НС да е обсъждането на внесения от "Възраждане"..