Присъда “доживотен затвор“ потвърди Бургаският апелативен съд за мъж от Сливен, признат за виновен в убийството на друг мъж и опит за убийство на баща му .
Първоинстанционната присъда е произнесена от Сливенският окръжен съд.
Деянието е извършено на втори юни 2020 от бивш републикански шампион по борба в дома на убития. По време на инцидента са нанесени 15 удара с нож, който носил със себе си.
Присъдата е обжалвана пред въззивната инстанция от подсъдимия и неговата защита с искане за намаляване на наложеното наказание от „доживотен“ затвор на по-леко. Защитата твърди, че подсъдимият е извършил престъплението с цел да се защити от противоправното нападение от страна на пострадалия, а впоследствие и от баща му, алтернативно, че е действал в условията на неизбежна отбрана и е превишил нейните предели. Държавното обвинение пледира за потвърждаване акта на първата инстанция.
След цялостна проверка на обжалваната присъда, обсъждане доводите на страните и подробен анализ на събраните по делото доказателства Апелативен съд – Бургас е стигнал до извода, че жалбата е неоснователна.
Решението подлежи на касационно обжалване и протестиране пред ВКС на Р България в петнадесетдневен срок от съобщаването му на страните.
Тежка остава ситуацията край Българово, където по-рано избухна пожар. Огънят е възникнал от две обитаеми вили във вилната зона "Лозницата". Пожарът е в непосредствена близост до града, задействана е системата BG Alert, с цел жителите да се евакуират. Няколко постройки във вилната зона вече са изгорели. 6 екипа на пожарната са на..
Районният съд в Несебър ще заседава днес по мярката на задържания 18-годишен водач на АТВ, който блъсна петима пешеходци на тротоар в Слънчев бряг в четвъртък. Районната прокуратура в Бургас повдигна обвинение на младежа за нанасяне на средна телесна повреда на повече от едно лице. Комисар Марин Димитров: Започва вътрешна проверка за..
Ръст в броя на загиналите в катастрофи мотористи тази година отчитат от Сдружението на жените - мотористи, откъдето апелираха за повече толерантност от страна на шофьорите. Мотористите още преди две години са настоявали да се повиши максималната скорост на движение - от 100 на 140 километра в час, казва Лилия Осойска, председател на Сдружението на..
Пожар обхвана около 20 имота в покрайнините на сливенското село Селиминово този следобед. Изгорели са стопански постройки, спасени са домовете на хората. Пожарът е потушен. Огънят е тръгнал от източния край на селото и заради силния вятър се е разпространил много бързо, каза пред БНР кметът Тодор Тодоров. Той посочи и причината за..
Локализиран е пожарът в руенското село Разбойна, който възникна този следобед, съобщиха от бургаската пожарна служба. "Огнеборците изгасят последните огнища, съвсем скоро ще бъде изгасено", посочи началникът на пожарната служба в Бургас старши комисар Николай Николаев. 100 декара горски фонд, постройка за животни и малък навес са изгорели...
Образувано е досъдебно производство в Районната прокуратура в Бургас за тежкият инцидент в Слънчев бряг, при който пострадаха петима души блъснати от АТВ, трима от тях са деца от 4 до 12-годишна възраст. Водачът му е 18-годишен. Повдигнато му е обвинение за нанасяне на средни телесни повреди на повече от едно лице. За това е предвидено..
Пожар гори край карнобатското село Деветак. На място са 3 екипа огнеборци, съобщи началникът на бургаската пожарна старши комисар Николай Николаев. Сигналът е получен в 12:16 часа. "Локализиран е пожарът. Изгорели са сухи треви и храсти, в момента горят боклуци, всичко друго е загасено. Няма опасност за населеното място или за хората. Няма засегнати..
Образувано е досъдебно производство в Районната прокуратура в Бургас за тежкият инцидент в Слънчев бряг, при който пострадаха петима души блъснати от..
Локализиран е пожарът в руенското село Разбойна, който възникна този следобед, съобщиха от бургаската пожарна служба. "Огнеборците изгасят последните..
Дете и майка му са с опасност за живота след катастрофа с АТВ в Слънчев бряг. Общо петима, сред тях и хотелски служител, пострадаха при тежкия..