Трябва да вярвате във възможността за щастие, за да бъдете щастливи! Прекрасна неделя ви желаем днес с хубави мигове и приятна компания. Каним ви на релакс и сладки приказки с БНР – Бургас, звукорежисьор е Стефан Генчев, водещ е Стефка Бакърджиева.
Ето темите и гостите ни:
- Ще ви разкажем за фотоизложбата с най – красивите бургазлийки печелили конкурса „Кралица на Бургас“. Снимките са представени на пана по алеята до Морското казино. Ще разберем и малко повече за предстоящото 13-то издание на конкурса, който предстои на 13 август и ще е като приказка, подробностите ще научим от Ваня Кирова, организатор и лицензиант на формата.
- Ще ви разкажа и какво е чигот и защо лекари, учени и програмисти се записват в сдружение, което разказва за миналото на страната ни с демонстрации на битки, занаяти, средновековна кухня и музика. Ще ви запозная с Илиян Лъсков от сдружение „Чигот“ – Варна.
- Ще ви срещна и със Соня Янкова, кулинарен блогър и участник в един от популярните телевизионни формати за готвене. За нея кулинарията е предизвикателство и приключение.
- Ще добавим и светски новини, модни съвети и кулинарна рецепта за лек сладкиш с пъпеш и праскови!
Темите в предаването днес: Защо служители на летищата във Варна и Бургас са готови на протести, какъв е отговорът на "ФРАПОРТ ТУИН СТАР ЕЪРПОРТ МЕНИДЖМЪНТ“ Промяна в учебните програми по математика предлагат математици да 3,4, и 5 клас, интервю с един от инициаторите Тодор Тодоров. Дискусия на тема: „Бранд Средец - Сърцето на Странджа“ се проведе днес..
На стартовата права на 16 септември-добро утро от сутрешния екип на БНР Бургас! Ето и част от акцентите в ефира до 10 часа: Седем години след като бе временно ограничен надлезът на пътния възел при Черноморец все още не е ремонтиран. Коментарът е на кметът на курортния град Росен Деспов. Ще го чуем след новините в 8 часа. Българо-германски..
Темите днес: Как беше открита новата учебна година в Бургас? Репортаж на Елена Димитрова. БНР Бургас с кампания за пътна безопасност на 15 септември, стикери раздаваха репортери на ключови кръстовища и в три училища и апелираха за отговорно и разумно шофиране. Пет основни проблема поставиха на дневен ред кметовете на малките населени места по време..
Здравейте в утрото на новата седмица, понеделник е! Започва и новата учебна година. Над 28 хиляди ученици ще прекрачат училищния праг в училищата в Община Бургас, за първи път това ще направят и 2 700 първокласници. Да им пожелаем успешна година, много нови знания, приятелства и усмивки. Екипът ни днес –звукорежисьор е Алекс Пенев, новините ще..
По Черноморието преди обяд облачността все още ще бъде значителна, но ще намалява и в следобедните часове ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще е умерен от изток-североизток. Максималните температури ще достигат 24°-25°, близки до температурата на морската вода. Часове преди началото на новата учебна година едва ли е най-разумното родителите да тръгнат..
По "Булевард Демокрация" крачим в петъчния следобед от 15 до 18 часа. Ето и акцентите в предаването: По-малко пожари, но по-сериозни и с повече щети отчитат бургаските пожарникари в навечерието на професионалния си празник. Репортажът по темата е на Ивайло Пеев. Бюджетната независимост и възможностите за развитие на малките населени места и..
Когато се усмихваш на живота, в крайна сметка заживяваш живот, който си струва усмивката. Съветът е особено подходящ за ден като петък, защото днес нещата се случват някак си по-лесно и по-бързо. Добро утро на ранобудните и поздрави от сутрешния ни екип – звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева...
Темите днес: Как беше открита новата учебна година в Бургас? Репортаж на Елена Димитрова. БНР Бургас с кампания за пътна безопасност на 15 септември,..
Темите в предаването днес: Защо служители на летищата във Варна и Бургас са готови на протести, какъв е отговорът на "ФРАПОРТ ТУИН СТАР ЕЪРПОРТ МЕНИДЖМЪНТ“..
На стартовата права на 16 септември-добро утро от сутрешния екип на БНР Бургас! Ето и част от акцентите в ефира до 10 часа: Седем години след като бе..