Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 8 АВГУСТ!

Прекратяването на концесията на нефтеното пристанище „Росенец“ поставяме на фокус днес. Мнозинството в парламента задължи министърът на транспорта спешно да я отнеме от „Лукойл“. До какво може да доведе това – обобщаваме след новините в 8 часа.  

Курс за млад спасител се провежда на бургаския плаж. 35 деца на възраст от 7 до 18 години се обучават на основните правила за безопасност и първа помощ в морето и на брега. Кои са най-важните умения ще разберем от треньора Тодор Костов, участниците в курса и техните родители.

Никой няма да пита какво е било времето, а защо са мълчали поетите му. С думите на Брехт влизаме в разговора с Георги Гаврилов, който довечера в Дома на писателя представя четвъртата си стихосбирка „Последния Буенос Айрес“. Ще го чуем в минутите за култура и изкуство след 9 часа.

За финал-Трима футболни съдии говорят за нещата от живота в постановката на Богдан Петканин „Спанак с картофи“, която гостува на Летния театър в Бургас тази вечер. Що за ястие са ни приготвили ще разберем от актьора Кирил Ефремов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Ден до пладне" по БНР Бургас на 08 февруари:

Ето какви са акцентите в седмичното обзорно предаване на БНР Бургас "Ден до пладне" днес: Темата за психичното ни здраве е все по-актуална. Кои са факторите, които повлияват негативно, разговаряме с д-р Георги Гребенаров, от Центъра за психично здраве в Бургас. Защо общините работят в условията на оскъдни средства и капиталовите им програми са..

публикувано на 08.02.25 в 09:00

Булевард Демокрация на 7-ми февруари

Психичното здраве и зачестилите случаи на инциденти с хора с психични проблеми дава начало и на днешното ни предаване. Психотерапевтът Ваня Чечева коментира че вербална или физическа агресия най-често водят сензитивните хора в кабинетите на специалистите. Още в първия час на предаването. Във втория коментираме призивите за бойкот на хранителните..

публикувано на 07.02.25 в 15:00

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 7 ФЕВРУАРИ!

Ако на сърцето ти е топло, а в душата ти е ясно - прогнозата няма значение… Добро утро в петък - денят, който дава крила! Отваряме широко прозорците към 7-ми февруари и от ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.: В минутите след 8.00 ч. ще се фокусираме върху проблемите с водата в боляровското село Стефан..

обновено на 07.02.25 в 06:57

"Булевард Демокрация" 6 февруари

Темите в празничния за Бургас 6 февруари: Навършват се 147 години от Освобождението на морския град. Как бургаската общественост чества събитието ще чуем от Нина Рангелова. По повод годишнината в града гостува изложбата  „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата - път във времето“.Тя е на Националния паметник музей „Шипка-Бузлуджа“. Бургас е..

публикувано на 06.02.25 в 14:34

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 6 ФЕВРУАРИ:

Най-хубавата част на бъдещето е, че идва всеки ден. Добро утро в четвъртък! Посрещнете го с усмивка и вяра, че хубавото предстои.  Бургас празнува днес 147 години Свобода, а историята помни мразовития 6 февруари 1878 година, когато местното население с радост посрещат „летящия“ отряд на полк. Лермонтов.   Екипът ни днес – звукорежисьор е Алекс..

публикувано на 06.02.25 в 06:30

Булевард Демокрация на 5-ти февруари

Тежкото ежедневие, проблемите, стресът, както и употребата на упойващи вещества влияят негативно върху психичното здраве на хората. Виждаме го от случаите в последните дни. Как да разпознаваме различните видове зависимости ще коментира в първия час д-р Георги Гребенаров, от Центъра за психично здраве в Бургас. Около 800 дка. от Природен парк "Сините"..

публикувано на 05.02.25 в 14:55

Добро утро с БНР-Бургас на 5 февруари!

„Всяко утро е времето, в което започваме живота си отново.” Добро утро на 5 февруари с тази мисъл на писателя Паулу Коелю, в която има необходимата доза оптимизъм да отворим очи за радостите и болките на света и хората около нас. Заедно влизаме в делника със сутрешния екип на БНР-Бургас- Петя Янакиева, новинар тази сутрин е Ивайло Пеев, на..

публикувано на 05.02.25 в 07:00