Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

21 кандидати за кметове в населените места в община Бургас

В осем села и един град в община Бургас /без областния и общински център Бургас/ ще избират кметове на кметства на предстоящите местни избори на 29 октомври. 

Според изисквания, изборите за кмет на кметство се провеждат в тези населени места, които към датата на обнародване на Указа на президента за насрочване на изборите за общински съветници и за кметове отговарят на изискванията да имат население над 100 души с постоянен адрес.

На това условие отговаря град Българово и селата Драганово, Извор, Изворище, Маринка, Равнец, Твърдица, Брястовец и Димчево.

Най – много са избиратели с постоянен адрес  в Българово - 1 927. От селата най – малко са имащите гласоподавателите с постоянен адрес в Димчево – 137 и Брястовец – 223 , а най – много в  Равнец – 1614 и Маринка – 1 122 души.  

Кандидатите за кметове на тези населени места са общо 21, след като вчера ОИК - Бургас със свое решение заличи като кандидат за кмет на кметство в Равнец Кремена Петрова Петрова, заради заради липса на адресна регистрация в селото. 

В две от селата – Извор и Изворище вече е ясно, кои ще са кметовете, защото кандидатите са само по един. За другите населени места битката ще е между двама до четирима участници.

В посочените населени места ще се проведат избори за кметове на кметства едновременно с провеждането на общи избори за общински съветници и кмет на Община Бургас.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

133 депутати отхвърлиха вота на недоверие

Със 133 гласа Народното събрание отхвърли вота на недоверие на правителството, оглавявано от Росен Желязков, внесен от ПП-ДБ и подкрепен от МЕЧ, "Величие", АПС и "Възраждане".  Вотът бе за провала на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие, водещ до задълбочаване на проблема със завладяната държава, до липса на справедливост и до..

публикувано на 18.09.25 в 17:15

Политически спорове в пленарната зала след смъртта на полицай пред НС

Народното събрание почете с минута мълчание смъртта на младши инспектор Ивайло Чавдаров Попов - служител от Охранителна полиция при СДВР. Мъжът почина тази сутрин в болница, където беше откаран, след като му прилошало, докато е бил на дежурство като охрана пред парламента. Трагичният инцидент стана повод за политически спорове в пленарна зала и..

публикувано на 18.09.25 в 14:30

Депутатите гласуват петия вот на недоверие срещу кабинета “Желязков”

Парламентът ще гласува петия вот на недоверие към кабинета "Желязков" днес в 16:45 часа. Над 7 часа продължиха вчерашните дебати, като в тях се включиха управляващите и министърът на вътрешните работи Даниел Митов. Вотът беше внесен от 59 народни представители от ПП-ДБ, МЕЧ и АПС, а подкрепа обявиха и “Възраждане” и “Величие”. Мотивите на опозицията..

публикувано на 18.09.25 в 07:30

Над 7 часа продължиха дебатите по петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"

Утре в 16:45 ч. Народното събрание ще гласува петия вот на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков.  Темата е: "Провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие, водещ до задълбочаване на проблема със завладяната държава, до липса на справедливост". Над 7 часа продължиха дебатите по вота на недоверие. Борисов за..

публикувано на 17.09.25 в 18:05

НС обсъжда петия вот на недоверие към кабинета "Желязков"

Депутатите дебатират днес по петия вот на недоверие към правителството с министър-председател Росен Желязков с мотив "провала в секторите вътрешна сигурност и правосъдие, водещ до задълбочаване на проблема със завладяната държава". Разискванията по проекторешението за гласуване на вот на недоверие са първа точка в проектопрограмата на..

обновено на 17.09.25 в 09:37

Премиерът свика първо заседание на Националния борд по водите

Министър-председателят Росен Желязков свиква днес първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание от 3 септември 2025 година относно предприемане на спешни мерки за преодоляване на водната криза в Република България. В рамките на заседанието ще бъдат набелязани най-спешните мерки във възможно най-кратки..

публикувано на 16.09.25 в 11:00

Желязков при откриването на последния участък от АМ "Европа": Това е смисълът да има редовни правителства

Премиерът Росен Желязков, министри от кабинета и председателят на ГЕРБ Бойко Борисов присъстваха на пускането в експлоатация на последния участък от автомагистрала Европа. Пътят свързва София с граничния пункт "Калотина". Премиерът Росен Желязков заяви: "Тя свързва България, София, с Европа. Благодарение на коалиционната мъдрост вие виждате..

публикувано на 14.09.25 в 12:48