Коледно тържество се проведе днес в Дома за деца в риск „Ронкали“ в кв. "Ветрен". Тук са настанени деца сираци и деца от семейства в неравностойно социално положение. На празника им присъстваха приятели и дарители от „Движение на българските майки“ – Бургас, доброволци от „Операция Плюшено мече“ и др.
Възпитаниците на Дома бяха подготвили празнична програма с песни, стихотворения и фолклорни танци. Те пресъздадоха приказката „Дядо ряпа вади“, а момчетата бяха коледари.

Мария е на 15 години, учи в училище „Христо Ботев“ в кв. Ветрен и сподели, че иска да стане маникюристка, а Мартин е на 17 години и е ученик в училище „Добри Чинтулов“, той ще става автомонтьор.
„Пожелаваме на всички хора много здраве, щастие и късмет. Весели празници, да са добри и усмихнати!“

В момента в дома са настанени 10 деца, най – малкото е на 4 години, а най – голямото е на 17 години, съобщи управителя на дома Кристина Инджова:
„Капацитета ни е пълен, има момичета, момчета. Всички посещават общообразователни училища в Бургас. В момента в услугата сме им организирали посещения на народни танци и футбол. Много им харесва, имаме и външни изяви.“

За коледните празници те са получили подаръци от Община Бургас, от „Операция Плюшено мече“, от „Движение на българските майки – Бургас“. Ние от БНР – Бургас ги зарадвахме с торта.
повече може да чуете в звуковия файл:


Община Болярово и Елхово ще кандидатстват съвместно пред ПУДООС за финансиране на Клетка II на Регионалното депо за отпадъци в с. Добрич. Това стана ясно на заседание на Общинския съвет, който даде единодушно съгласие за старта на процедурата. Кметът Христо Христов посочи, че Първата клетка е изцяло запълнена и новата е необходима за нормалното..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на недоволство. Увеличение на заплатите поискаха и от Инспекцията по труда. Работещите там настояват то да бъде поне 20%, с искане за адекватно заплащане на месечния им труд, което трябва да е съобразено с..
Служителите от Бюрото по труда в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното искане заплатите да са с 20 процента по високи от януари догодина. Всички служители от Агенцията по заетостта излязоха пред административната сграда между 12:30 и 13 часа. Ние сме работници на тази държава,..
С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ поставя начало на традиционната си благотворителна кампания по повод Рождество Христово. Събраните средства ще бъдат използвани за закупуване на основни хранителни продукти. От тях ще бъдат подготвени хранителни..
Добри практики за превенция на ранни детски бракове и раждания представиха в община Бургас различни организации ангажирани с проблема. С промяната в законодателството през 2023-та година, когато официално бе забранено сключването на брак между малолетни и непълнолетни, проблемът бе частично решен, защото остана съжителството. Тази практика може..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение на заплатите. Те настояват за 20% ръст на възнагражденията. Протестите са организирани от КТ „Подкрепа“ и КНСБ. „Омръзна ни да подценяват труда ни“, „Държавен служител не е мръсна дума“ и „Ще..
ОбС–Болярово одобри единодушно поемането на краткосрочен дълг от 4,048 млн. лв. за изграждането на социалния комплекс в село Мамарчево. Кредитът от Фонд ФЛАГ ще покрие авансовите плащания към строителните фирми, изпълняващи проекта на стойност 11,276 млн. лв., финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Срокът за погасяване е 12..
Поморие ще се развива към Бургас. Това предвижда п редварителният проект на Общия устройствен план на общината, който преди дни беше приет от..
Шествие против насилието над жени и деца се проведе в Ямбол. В него се включиха стотици граждани, представители на институции и неправителствени..
Както още вчера БНР Бургас информира - от 8 до 17 часа няма да има вода днес в Бургас на ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен..