Имало едно време зайче със синьо яке на име Пакостливко. То било весело и по цял ден подскачало из гората. Много обичал пакостите и забавленията със своите сестри-Фикси и Микси, и братовчеда Бари. Зайчетата били много задружни и навсякъде ходели заедно. Те много обичали да си играят до едно старо дърво.
Един ден, както играели на криеница около него, открили дупка и скочили в нея. Озовали се на едно много красиво място. Там имало табела, на която пишело „Добре дошли в Приказната страна”.
Зайчетата били много любопитни и без да се замислят, тръгнали по пътеката. Насреща им се появило зелено чудовище на име Рошко със своя приятел – Магарето.
Рошко ги попитал:
-Откъде идвате, зайчета? Не сте от тук.
-Ние живеем в една голяма гора, близо до Лондон-отговорил Пакостливко.
-Как се озовахте при нас?-попитал Рошко.
-Скочихме в една дупка -отговорил Пакостливко.
-О, много хубаво яке! Откъде го купи?-попитало Магарето.
-Беше на баща ми -казал Пакостливко.
Зайчетата продължили по пътеката навътре към непознатото място и видели Червената шапчица, която беряла цветя.
Изведнъж зад храстите се показал страшен вълк, който искал да я изяде, но момичето побягнало.
Пакостливко, Фикси, Микси и Бари тръгнали след тях, за да помогнат на момиченцето. Червената шапчица бързо преминала през гората и стигнала до къщата на баба си. Влязла вътре, а след нея зайчетата бързо затворили вратата. Тази къщичка обаче не била на баба й, а на седемте джуджета.
Изведнъж отвън се чула красива песен. Погледнали и видели момичето, което я пеело. Това била Снежанка. Щом запеела, всички горски обитатели се събирали около нея.
Снежанка влязла в къщата, нахранила гостите и те й разказали за своите приключения. Тя им обещала,че щом се върнат, джуджетата ще им помогнат да се върнат в тяхната гора, понеже в пещерата, където копаели злато, имало вълшебен портал.
Така и станало. Зайчетата се върнали уморени, но и щастливи от своето приключение.
Автори: Божидар Стоев - 6 г
Този разказ е част от шестия сборник „Приказни истории с БНР Бургас". Тя е резултат от шестото издание на конкурса „Създай книга с БНР Бургас". Авторите са на възраст от 5 до 18 години не само от България, но и от Българското училище „Иван Вазов“ в Париж, Франция.Тази книга съдържа 55 прекрасни истории, разделени в три категории: приказки за най-малките, вълшебни приказки и приказки за доброто и прекрасното. Ще се радваме безкрайно, ако нашите книги ви вдъхновяват да продължавате да четете и да създавате нови, магични светове!
Времето е студено, но мислите ни са топли, а събеседници ни направо горещи. Приветстваме ви на вълните на „Ева в неделя“ и обещаваме от 13 до 15 часа интересни срещи с цветни и смислени хора. Стискахме палци на художничката от Бургас Ивелина Иванова да остане по-дълго Хелс Китчън, но за съжаление тази седмица тя напусна кулинарното..
Темите, с които обобщаваме седмица: Параметрите на ръста на заплатите в новия проектобюджет бяха обявени и предизвикаха различни реакции. Може ли да има промяна в тях, говорим с председателя на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. Ще има ли преосмисляне и на данъчната политика спрямо заведенията, коментар на ресторантьора..
Проектобюджетът дава старт на предаването ни днес след като стана ясно, че синдикатите са недоволни от ръста на заплатите. Ще чуем председателят на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. На един от созополските плажове се появи нефтено петно. Как ще бъде премахнато и опасно ли е ще разберем от концесионера на ивицата. Избора на..
Нещата никога няма да са толкова добри, колкото се надяваме, и никога толкова лоши, колкото се опасяваме. Добро утро в петък, любимият ден от седмицата! Екипът ни днес – звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в минутите от 7 до 10 часа: - Форум за Авио/ Свързаност и..
Темите в предаването: Община Приморска предупреди за опасни дървета на пътя Аркутино-Приморско-Китен, какви действия са предприети, интервю на Петя Янакиева с кмета Иван Гайков. Бойкотираха ли за втори път бургазлии големите търговски вериги, анкета на Калина Енчева. Защо предложение за изграждане на картинг писта в парк "Росенец" предизвика дебати..
Мъжът ми от вчера пее коледни песни, а децата настояват да вадим елхата… Добро утро в зимната приказка на четвъртък! За радост на децата и за ужас на шофьорите 20-ти февруари идва със студ и тук-там сняг. Проследяваме обстановката и отваряме очите за актуалните теми в ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.:..
Падналият в Бургас сняг не създаде проблеми на шофьорите по централните улици. Те бяха почистени и придвижването ставаше лесно още в ранните часове на деня. По-трудно се преминаваше в малките участъци в комплексите, а между блоковете, пространствата останаха блокирани от снега. Един от най-проблемните комплекси беше "Меден Рудник". Това обясниха..
Темите, с които обобщаваме седмица: Параметрите на ръста на заплатите в новия проектобюджет бяха обявени и предизвикаха различни реакции. Може ли да има..
Проектобюджетът дава старт на предаването ни днес след като стана ясно, че синдикатите са недоволни от ръста на заплатите. Ще чуем председателят на..
Времето е студено, но мислите ни са топли, а събеседници ни направо горещи. Приветстваме ви на вълните на „Ева в неделя“ и обещаваме от 13 до..