От "Възраждане" призоваха също Радев да свика Консултативния съвет по национална сигурност заради предстоящия избор на нов български патриарх. "Очевиден е опитът Българската православна църква да бъде поставена под една или друга зависимост и да се превърне в брънка от плана за изпълнението на една пълзяща украинизация в България", каза Костадинов.
Президентът Радев отвърна, че високо цени загрижеността на "Възраждане" за БПЦ. "Вие твърдите, че има груба чужда намеса в БПЦ. Направил съм запитване където трябва и получих отговор, че няма такава заплаха или заплаха от такъв мащаб, за която вие говорите", настоя президентът. Според него трябва да оставим църквата да бъде независима, както е по закон.
"Политиците, които не могат да се справят с политическите теми, не могат да се справят и с духовните. Църквата е отстояла своята независимост десетилетия наред, нека да предпазим църквата от политическата демагогия. Към момента няма заплаха за нея", подчерта президентът Радев.
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни мерки за намаляване до минимум на..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане". Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата...