Близо 2 милиона лева трябва да бъдат осигурени, за да се увеличи капацитетът на консулските ни служби в трети страни извън ЕС, от които България чака работници в сферата на туризма. Това заяви бившият служебен министър на туризма, а сега секретар в президентството Илин Димитров. По думите му, отсега трябва да е ясно, че за облекчаването на процедурата, по която пристигат работниците от трети страни, са необходими законодателни промени.
Поморие е сред курортните градчета, белязали рекорд по посещения това лято. Хотелите и почивните бази бяха пълни. Пеещите фонтани като нова туристическа атракция станаха истински хит. Сред търговците има и доволни, и недоволни, но всички са единодушни, че чуждестранните и българските туристи са били много.
"Най-вече троянската керамика купуваха за подаръци чужденците. Градът беше на 200% пълен", разказва продавачка на сувенири. По нейни впечатления обаче посещаемостта на заведенията за хранене е била по-слаба.
Изпращаме труден туристически сезон, но малко по-добър от миналогодишния, твърди бившият служебен министър на туризма Илин Димитров. От 2 до 3% по-слаби са резултатите спрямо рекордния за страната ни летен сезон през 2019-а година преди пандемията, изтъква той, като се позовава на статистика на НСИ от края на август. Тези резултати се компенсират от зимния туристически сезон, който поставя абсолютен рекорд по посещаемост, коментира Димитров пред БНР.
Имаме нужда от промяна в летния ни туристически продукт, прави равносметка бившият министър на туризма.
От бъдещите депутати зависи как ще се регулира процедурата по наемането на работници от трети страни за следващия летен сезон. На този етап това е единствената възможност да се осигури обслужващ персонал за летните курорти.
Повече чуйте в звуковия файл.Форум „Синьо бъдеще за Черно море“ ще се проведе в Созопол. Инициативата е на Министерството на околната среда и водите по повод Деня на Черно море. По-късно министърът на околната среда и водите Манол Генов и заместник-министърът на туризма Павлин Петров с представители на контролните органи ще вземат проби от морската вода в залива на Созопол,..
Днес изтича срокът, в който трябва да бъдат пренастроени апаратите в такситата, така че да издават касови бонове в лева и евро. Подменени, съгласно Закона за въвеждане на еврото, трябва да бъдат и стикерите с обозначените цени за превоз в двете валути върху таблото и стъклото на автомобила. За БНР председателят на Националния таксиметров синдикат..
Туристическа обиколка на най-известните места и музеи се предлага в Карнобат. Екскурзоводът, който я води, е Анелия Димитрова. Идеята е турът да бъде постоянен, като заявките засега се правят само по телефон. Бургаски ученици вече са преминали през най-популярните и знакови сгради в града, обясни Димитрова, те са: "Къща музей "Димитър Полянов",..
Чуйте повече в репортажа и интервютата.
Фермерско-занаятчийското изложение "Да! на ямболските продукти!" отбелязва три години. Всеки последен четвъртък от месеца в центъра на Ямбол десетки местни производители предлагат своята продукция на жителите и гостите на града. Днес за 36 - ти път до сградата на безистена на площад "Освобождение" ще бъдат разположени щандовете на..
Бурна сесия днес в общинския съвет на Средец. Ябълката на раздора се оказа предложение на част от съветниците общинското предприятие „Общински гори“ да бъде закрито и на негово място да се създаде еднолично общинско търговско дружество. Идеята е на 13 души и както стана ясно в залата, е представена в понеделник, след като са минали комисиите, на..
1547 лева е необходимата "чиста" заплата за издръжка след приспадане на данъците и осигуровките, на един работещ, който живее сам, а за семейство с едно дете нужната сума на месец е 2785 лева – това сочат най-новите данни на Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ за третото тримесечие на годината. Милион и шестстотин хиляди..
Туристическа обиколка на най-известните места и музеи се предлага в Карнобат. Екскурзоводът, който я води, е Анелия Димитрова. Идеята е турът да бъде..
Днес изтича срокът, в който трябва да бъдат пренастроени апаратите в такситата, така че да издават касови бонове в лева и евро. Подменени, съгласно..
Форум „Синьо бъдеще за Черно море“ ще се проведе в Созопол. Инициативата е на Министерството на околната среда и водите по повод Деня на Черно море...