Кметът Димитър Николов отличи трима бургаски спортисти за постигнатите от тях значими успехи, съобщават от общината. Това са Стела Енева от СК „Джавелин“, лекоатлетката Илияна Мичевска и ветеранът щангист Петър Борисов.
Стела Енева завоюва 4-то място на параолимпийските игри в Париж 2024 в дисциплината хвърляне на диск. Тя постигна резултат от 30.59 метра в категория f57. Стела Енева беше в конкуренция с 12 състезателки в тази категория.
Илияна Мичевска от Лекоатлетически клуб „Бургас 98“, с треньор Вяра Чавдарова, стана двукратна световна шампионка за глухи. Бургаската лекоатлетка финишира с най-добро време в дисциплините 400 и 800 метра гладко бягане при девойките старша възраст.
Петър Борисов стана световен шампион по вдигане на тежести на проведеното първенство за ветерани през септември в град Рованиеми, Финландия. Преди това спечели златен медал на Европейското първенство по вдигане на тежести за ветерани в Норвегия.
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме" . Това твърди Цанко Цанков , който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства в река Дунав повече от едно денонощие. Плувецът в екстремни условия постигна този впечатляващ резултат през почивните дни. Маратонът му в открити води започна в събота във Видин и завърши в неделя в..
Фестивалът Burgas Skate Weekend продължава днес с финалните си прояви. Една от спирките в програмата е мола в комплекс "Изгрев". На паркинга му от 16:00 до 19:00 ч. са планирани две състезания: Game of S.K.A.T.E. и Ledge Best Trick . Game of S.K.A.T.E. е игра, в която скейтбордистите последователно изпълняват поредица от трикове, а Ledge..
След победата над „Спартак“ Варна преди седмица, юношите на футболния „Нефтохимик“ до 18 години спечелиха и дебютния си мач пред собствена публика на стадион „Лазур“ срещу столичния „Национал“ с 2:0. Головете за победата реализираха Мартин Николов и Максим Киряков. Момчетата на Васил Цветанов и Костадин Джамбазов са новаци в групата, но..
Плувецът в екстремни условия Цанко Цанков е в разгара на опита си за световен рекорд по 24-часово непрекъснато плуване в свободни води без неопрен и помощни средства. Стартът бе даден вчера по обед във Видин, а маршрутът му преминава по течението на Дунав до Оряхово. Разстоянието е близо 140 километра. Очаква се финалът да бъде достигнат днес между..
Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала в многобоя, а Ева Брезалиева се нареди осма на Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро (Бразилия). Николова демонстрира отново огромния си потенциал и се нареди втора след олимпийската шампионка Даря Варфоломеев (Германия)...
На конна база в парк "Езеро" се провеждат Националният турнир за аматьори „Черно море“ и Националният турнир „Купа Бургас“. Очаква се участие на повече от 140 коне и състезатели от България и чужбина. Международното участие в „Купа Бургас“ 25 включва четирима състезатели и шест коня от Република Турция. Първите стартове са в 9 часа. Част от..
В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме" . Това твърди Цанко Цанков , който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства..