Бойкот на общинската сесия в Руен заподозря председателят на местния парламент Исмаил Осман. Съветниците не са се явили на днешното заседание и поради липса на кворум то е пропаднало. Вместо на сесия по думите на Осман те били на среща с депутати от фракцията на ДПС – Ахмед Доган.
"От 29 за да има кворум трябва да са 15 съветника и поради липсата на кворум заседанието го закрих. Не знам защо не се явиха, бяха на среща с депутатите – Севим Али, Севим Али , Фатме Рамадан, Ешереф Ешереф. Може и саботаж да е, защото ръководството на общината искаше да вкарва спешна докладна за отчет на бюджет за първите 6 месеца. Смятах да я вкарвам като извънредна точка. Явно не е било толкова спешно, защото ръководството на общината проваля кворума заедно с народните представители", обясни Осман.
Исмаил Осман, който е бивш кмет на Руен по-рано направи заявка с пост във фейсбук, че подкрепя формацията на Делян Пеевски-"ДПС-Ново начало".
Заседанието предвиждаше решения по 6 точки. Сред тях и отчет за дейността на Общинския съвет и постоянните комисии към него от началото на мандата до края на август. Две от докладните засягат успешното протичане на учебната година на територията на общината. С тях се иска разрешаване за сформирането на паралелки с ученици под минималния брой в общинските училища, както и в полудневните детски градини и осигуряване на допълнителни средства за обезпечаване на учебния процес извън определените по стандарти за съответната дейност. Без движение заради проваленото заседание засега остава и докладна за премахване на опасна храстова и горска растителност от гробищния парк на село Планиница, която застрашава сигурността и живота на местните хора.
Правителството ще одобри процедурата, по която в пътническия ЖП транспорт ще влязат и частни превозвачи. Това трябва да стане от 13 декември 2026 г. Планираната продължителност на договорите е 12 години. Страната е разделена на три региона (лота) – западен, северен и южен, като към всеки от тях ще бъдат включени и второстепенните линии. Изискване..
49,2 на сто от българите подкрепят влизането в еврозоната, което е ръст спрямо предишното проучване, обяви директорът на "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова в Министерския съвет. Неподкрепящите въвеждането на единната валута, са 45,8%. При бизнеса процентът на подкрепа е 66 на сто, като според Димитрова вече хората оценяват позитивно репутационния..
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..