Икономика, полицейска акция, политика, проекти, образование и още в обзора на седмицата днес.
Ето и акцентите:
- Ще се сформира ли този път кабинет и с какви нагласи са бургазлии за предстоящия вот – ще чуем анкета по темата?
- До къде могат да стигнат цените на бензина и дизела покрай военния конфликт в Близкия изток?
- Задържаха под стража мъж, обвинен за притежание и отглеждане на канабис в село Винарско – ще чуем обобщение по темата.
- Какво се случва с археологическите проучвания в Созопол и по-точно…на мястото, където би трябвало да се построи автогара?
- До къде стигна сагата с пространството „Кораба“ в Поморие?
- Образователните теми днес са няколко – за откриването на академичната година за чуждестранните студенти, проект на центъра за подкрепа и развитие в Бургас ще помогне на стотици ученици, математици настояват да се увеличи приемът на ученици след четвърти клас в математическите гимназии.
Това и още за здравето, изложби и представяния на книги в предаването „Ден до пладне“ до 12 часа с мен Християна Йорданова и звукорежисьора Ваня Желева.
Всеки ден идва с надеждата, че днес ще е по-добър от вчера. Добро утро в четвъртък! Как сте в началото на делника? Трябват ви чаша кафе, добро настроение и вкусна закуска за да започне деня с усмивка! Екипът ни днес – звукорежисьор е Теодора Кралева, новините ще представя Петя Янакиева, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в сутрешната ни..
Темите в предаването : РЗИ Бургас започна кампанията по безплатно поставяне на ваксини срещу ковид. Какъв е новият щам и какво трябва да знаят пациентите? Нина Рангелова разговаря с д-р Мирослава Киселкова - директор дирекция "Надзор на заразните болести" в РЗИ Бургас Нови 8 инвеститори искат да развиват бизнес в бургаския индустриален..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 септември! Есен е! Вече спокойно можем да си носим дрехите, без да се налага да пазим диета… Добро утро в сряда! 24-ти септември се задава с дълъг ръкав, а ако се заслушате внимателно ще чуете как лятото изпраща туристите със звука от колелцата на куфарите. Сменяме сезоните, но не и традициите си..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров. Какви са амбициите му начело на университета и емоциите на студентите на старта на академичната година ще чуем в репортажа на Ивайло Пеев. Заради съмнения за замърсяване на морето с битови води..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 23 септември! Казват, че есента е най-красивата усмивка на годината… Е, от днес официално е есен, така че да приготвим усмивките за вторник и да си пожелаем успешна нова седмица! Добро утро на 23-ти септември! Даваме си позитивен старт и завихряме информационния поток в сутрешния ефир на БНР –..
Днес честваме Независимостта на България. Преди 117 година в старопрестолно Търново, в църквата „Св. Четиридесет мъченици“ княз Фердинанд обявява с манифест независимостта на Княжество България, с което отхвърля васалитета към Османската империя. С този акт се издига международният авторитет на България. Заслужено една от най-старите държави в..
След лятната пауза предаването ни "Истории за Доброто" отново се завръща в ефир. То ще се излъчва както и до сега, всяка неделя от 17 до 18 часа. Готови сме да ви разказваме за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещаме с добри хора и да ви зареждаме с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим..
Темите в предаването : РЗИ Бургас започна кампанията по безплатно поставяне на ваксини срещу ковид. Какъв е новият щам и какво трябва да знаят..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров...
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 септември! Есен е! Вече спокойно можем да си носим дрехите, без да се налага да пазим диета… Добро утро в..