В живота всичко е временно. Наслаждавайте се на мига, докато го имате. Добро утро в сряда! В началото на деня няма нищо по –хубави от ароматно кафе, лека закуска и целувка от любим човек! Поздрави от екипа ни днес – звукорежисьор е Алекс Пенев, новините представя Александра Маркарян, водещ е Стефка Бакърджиева.
Ето темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа:
- Бави се държавно финансиране по ключови проекти, които вече се изпълняват в Карнобат, оповести кметът на общината Георги Димитров. Най-фрапантният случай е с ремонта на площада пред жп-гарата, повече ще чуем след новините в 8 ч.
- Инициативата Седмица на бащата се провежда до 10 ноември. В продължение на седем дни татковците и децата ще могат да творят заедно, тъй като мотото тази година е „Изкуството да бъдеш баща“. Инициативата е на Асоциация „Родители“ и се отбелязва за 11-и пореден път, повече ще ни разкаже Давид Кюранов, координатор на Програмата „Да бъдеш баща“.
- Ден на украинската кухня ще се проведе днес в Етнографския музей в Бургас. Събитието е част от най-новата инициатива на Регионален исторически музей – Бургас - „Езикът на кухнята: дипломация, история, култура“, повече ще ни разкаже директорът на музея Милен Николов.
- ще ви поканим и на изложба, тя е на Анета Салабашева, дългогодишен преподавател по изобразително изкуство в бургаското училище "Св. св. Кирил и Методий". Тя е под надслов „Състояния“ и включва 25 картини, повече ще ни разкаже художничката след 9.30 ч.
- ще добавим новини, хороскопи културен афиш!
Още в първия час ще обобщим ситуацията с пожарите в района на Сунгурларе. През почивните дни в гасенето се включиха хеликоптери, бе обявено и частично бедствено положение. Малко в аванс ви информираме за неформална информационна среща на "Амнести интернешънъл" днес в Бургас. В коментарната част ще чуем арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..
Вземете всяка възможност, която животът ви дава, защото някои неща се случват само веднъж. Добро утро в понеделник! Време е за нова седмица, а август е в разгара си - летен, слънчев и горещ. Екипът ни днес - звукорежисьор е Теодора Кралева, новини представя Свобода Атанасова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10..
Чудна неделя ви пожелаваме в ритъма на лятото! Събуждаме всичките ви сетива за красотата на живота и неговото разнообразие. Ето и нашите срещи до 12 часа: Ники и Цецо, победителите от шестия сезон на „Един за друг“ са наши специални гости. Работен ангажимент ги доведе в Бургас, но тук е толкова хубаво, че те поостанаха и имаха време докато се..
Добро утро на 9 август, събота. Знаехте ли, че днес е Ден на защита на горите от пожари в САЩ, а в Сингапур е ден на независимостта от Малайзия. Ето темите в обзора на БНР Бургас през тази слънчева събота: - За тротинетките и въвеждането на промените в Закона за движение по пътищата – ще чуем от депутата Андрей Рунчев. -..
Предимно слънчево ще бъде в следобедните часове времето по Южното Черноморие. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат 28°-30°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала. В предаването „Булевард Демокрация“ на БНР Бургас ще чуете как увеличеният брой на просещи хора и клошари в Бургас..
Улавяйте всички шансове, които животът ви предоставя, защото някои неща се случват само веднъж. И петъкът днес, ще ни се случи само сега, за това му се порадвайте и го посрещнете с усмивка. Екипът ни е в състав – звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Ивайло Пеев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ин програма от 7..
Темите в предаването днес: Експертът Михаил Попов от Института за пътна безопасност е направил предложения до Общинския съвет в града и кмета Димитър Николов относно подобряване на жилищната среда, достъпността и безопасното предвижване в Бургас. Какви са те и за кои зони се отнасят, ще чуем в интервюто на Свобода Атанасова. Заведение в Созопол бе..
Още в първия час ще обобщим ситуацията с пожарите в района на Сунгурларе. През почивните дни в гасенето се включиха хеликоптери, бе обявено и частично..
Вземете всяка възможност, която животът ви дава, защото някои неща се случват само веднъж. Добро утро в понеделник! Време е за нова седмица, а август е в..
Чудна неделя ви пожелаваме в ритъма на лятото! Събуждаме всичките ви сетива за красотата на живота и неговото разнообразие. Ето и нашите срещи до 12 часа:..