Бургаският депутатът от БСП Петър Кънев бе категоричен, че дори и да е имало друг кандидат на ГЕР-СДС, резултатът пак е нямало да бъде положителен. Разговорите и реакциите бяха партийни, коментира бургаският депутат:
"Гласуването беше чисто политическо. 5 кандидатури се извадиха. До последния момент ПП обяснявха, че няма да извадят кандидатура, при положение, че има толкова подготвени хора при тях-адвокати, юристи, бивши министри на правосъдието. Накрая извадиха бившия министър на регионалното развитие Андрей Цеков-стойностен човек и подготвен специалист, но основно в строителството."
Не съм изненадан от това, което се случи, добави Петър Кънев:
"При такъв фрагментиран парламент, при такава разбита политическа структура в България, при такова безумно его на всички ръководители на политическите формации в парламента, разочаровани е меко казано. всички твърдяха, че лозунгът "Съединението прави силата!" означава само едно-още от първия ден да седнем, да водим разговори за избор на председател на парламента. Докато това не стане, изобщо не може да започне работа. Да не говорим за избори на комисии, за закони."
Според Петър Кънев протестите пред Парламента не са оказали влияние на работата на депутатите: "ДПС Ново начало демонстрираха, че могат в много кратки срокове да докарат няколко хиляди човека, да докажат, че са реална политическа сила. Искаха да покажат сила-показаха я."
Повече чуйте в звуковия файл.
49,2 на сто от българите подкрепят влизането в еврозоната, което е ръст спрямо предишното проучване, обяви директорът на "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова в Министерския съвет. Неподкрепящите въвеждането на единната валута, са 45,8%. При бизнеса процентът на подкрепа е 66 на сто, като според Димитрова вече хората оценяват позитивно репутационния..
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..
С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..