17-годишен ученик разби носа на свой връстник от Приморско. Пострадалото момче е настанено в Шокова зала на областната университетска болница в Бургас с фрактура на носа.
Инцидентът е станал в село Ясна поляна в неделя. Сигналът е получен в 4,20 часа, съобщават от ОДМВР.
Между двамата тийнейджъри е възникнал конфликт, при който едното момче от Ясна поляна нанася два удара с юмрук по главата на връстника си от Приморско.
Извършителят на деянието е задържан за срок до 24 часа. Той е направил пълни самопризнания.
По случая е образувано досъдебно производство.
Камерите на тол-системата ще отчитат средна скорост и ще засичат движението в аварийните ленти на автомагистралите, приеха окончателно народните представители с гласуваните промени в Закона за движение по пътищата. Увеличават се и глобите при превишаване на скоростта на движение и се въвежда регулация за електрическите тротинетки. Общинските..
Над 20 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви. Огънят е потушен. Четири минути след 16 часа е получен сигнал за пожар в сухи треви в имот, който се намира до кръговото кръстовище на Свети Влас. Изпратен е екип на пожарната в Несебър, съобщи директорът на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на..
Пожарът, пламнал по-рано тази сутрин, край боляровското село Воден е локализиран, съобщи заместник кметът на община Болярово Нина Терзиева: "Пожарът е локализиран между селата Воден, Горска поляна и Странджа по протежение на газопровода за Турция, който е на наша територия. В горска местност е, продължава наблюдението на терена, няма опасност за..
Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. Въведено е частично бедствено положение , за село Камен връх е задействана системата за ранно предупреждение BG-ALERT. Преди час в гасенето на огъня са включени и два хеликоптера Кугър , в центъра на село Камен връх са три противопожарни..
Пожарът в района на Сакар планина, заради който Община Тополовград обяви частично бедствено положение, е локализиран, съобщават от Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Хасково. Огънят е обхванал около 1000 декара, като сериозни щети са нанесени в района на село Владимирово – изгорели са постройки, широколистна..
Локализиран е пожарът във вилна зона „Батмиш“ край Сливен, съобщиха от полицията. Пожарът е обхванал 400 декара сухи треви и храсти. Няма пострадали хора и опожарени къщи. Пет екипа на пожарната, военни, горски служители, частни фирми и доброволци се включиха в гасенето. Сигналът за огъня е подаден в 18.09 часа. Военните са включени по искане на..
63-годишен мъж от Казанлък катастрофира в Созопол след като ум прилоша. Инцидентът е станал по обяд. Автомобилът му се движел по улица "Виа Понтика" срещу № 24 в посока ул. "Антеа". Шофьорът навлязал в лентата за насрещно движение, качил се върху тротоара и спрял в метален стълб от електропреносната мрежа. На водача е оказана спешна медицинска..
Над 20 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви. Огънят е потушен. Четири минути след 16 часа е получен сигнал за пожар в..
Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. Въведено е частично бедствено положение , за..
Бургаският апелативен съд не уважи искане за по-лека мярка за неотклонение на румънски гражданин, обвинен в опит за контрабанда през морската граница на..