Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добро утро с БНР-Бургас на 19 февруари!

| обновено на 19.02.25 в 07:13

Щастливци сме тези, които имаме късмета да излезем навън в ранното утро, да усетим пухкавия сняг под краката си и сами да си проправим път през неотъпканите още улици и алеи! Хора и кучета вече са навън, както и най-раннобудните работещи. 

Снегът е радост, но снегът може и да е проблем след като валя цяла нощ, а ние тук такъв сняг рядко виждаме. Каква е обстановката в трите области Бургас, Ямбол и Сливен проверяваме.

Ето и останалите акценти на 19 февруари:

Как отдаваме почит към Апостола на Свободата разказваме в рубриката „На този ден“.

В темата ни днес на фокус след новините в 8 са цените за паркиране в синята и зелената зона в Бургас и готвеното увеличение. В момента престоя ни в платените зони струва лев и 30 за час, но от общинската администрация предлагат цената да стане 2 лева. Предложението вече влезе на обсъждане в комисиите, преди да бъде гласувано на сесията, насрочена за 25 февруари.

Заявка за протести в случай, че обучението на медицинските сестри бъде намалено от четири на три години направиха от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. Преди дни промяната бе обсъдена на среща между просветния министър и Управителния съвет на Съвета на ректорите на висшите училища у нас. Милка Василева, председател на асоциацията ще чуем след 8.30.

16 картини на известни бургаски художници станаха част от фонда на Градската художествена галерия. Те са дарение от вестник „Черноморски фар“ и могат да бъдат разгледани в изложба. За платната и тяхната съдба ще разговаряме с главния редактор на вестника Силвия Шатърова и директора на галерията Георги Динев в минутите за култура и изкуство след 9 часа.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 9 май

Темите в предаването днес: Папа Лъв XIV  оглави римокатолическата църква, как прие новината католическата общност в бургаски регион, интервю с отец Марчин. Две нови специалности ще има от тази година в Бургаския държавен университет „Проф.д-р Асен Златаров“. Кои са те и как премина Фестивалът на химията, организиран от висшето учебно заведение, ще ни..

публикувано на 09.05.25 в 14:44

Добро утро с БНР-Бургас на 9 май!

Датата е натоварена с много история –отбелязваме края на Втората световна война и Деня на Европа. Освен това Бургас избра да върне една традиция като й вдъхне живот-9 май е Летният Никулден-повод за празник и опит туристическия сезон да започне по-рано. Как ще бъде отбелязан той днес ще чуете в сутрешния блок след новините в 8 часа, когато наш..

публикувано на 09.05.25 в 06:30

По "Булевард Демокрация" на 8 май!

Чистотата на Черно море е темата на фокус в днешното издание на „Булевард Демокрация“. Извънредна проверка на 3 поморийски плажа е извършена от РИОСВ-Бургас и Община Поморие. Какви са констатациите проверяваме в първия час на предаването.  Ето и останалите акценти: Мониторниг на плажни ивици в граничните на Черно море страни ще бъде извършен по..

публикувано на 08.05.25 в 15:01

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 8 МАЙ:

Истинската мъдрост на живота е да можеш да откриеш най-прекрасните неща на всеки един ден. Предлагам ви днес да бъдем мъдри и да се порадваме на делника, без да се товарим с проблеми и тежки мисли! Звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Свобода Атанасова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма  от 7 до 10..

публикувано на 08.05.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 7 май

Темите в предаването: Все още не са ясни източникът и съдържанието на мазните петна по плажа на Поморие, днес такива отново имаше на ивицата, репортаж на Даниела Костадинова. След опасно предизвикателство в Тик Ток спасиха дете в бургаската болница, интервю на Елена Димитрова с д-р Анна Еремеева. Два пъти повече средства са заложени в бюджета на..

публикувано на 07.05.25 в 14:47

ОЧАКВАЙТЕ В "АКЦЕНТИ" НА 7 МАЙ:

Каквото и да правите в живота си, правете го с цялото си сърце. Добро утро в сряда! Делникът да започнем с усмивка и добро настроение. Екипът ни днес - звукорежисьор е Иво Дежев, новините ще представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева.  Днес, 7 май отбелязваме Международния ден на радиото и телевизията. Честит празник на нас и на вас, нашите..

публикувано на 07.05.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 6 май:

Честит празник на всички, които имат повод да отбележат този ден! Навън времето е много приятно, но да знаете, че има и предпоставки за лек дъжд в някои части на Южното Черноморие, което сигурна съм няма да попречи на празнуващите. Температурите достигат своя максимум в момента и са между 19 и 25 градуса.  На 6 май освен Гергьовден отбелязваме и..

публикувано на 06.05.25 в 14:49