Днес, на 8 март, отбелязваме Международния ден на жената – празник, посветен на силата, нежността и вдъхновението, които жените носят на света. Тази дата има корени в борбата за равноправие и по-добри условия на труд в началото на XX век, но днес тя е и символ на уважение, признателност и любов. Жените са като цветята – всяка уникална, красива и носеща своя аромат в живота ни. Те разцъфват със своята доброта, мъдрост и отдаденост, правейки света по-светъл и по-добър. Нека днес и всеки ден ги ценим, подкрепяме и обичаме! Честит празник от екипа на БНР Бургас!
Ето и какви са акцентите в седмичното ни обзорно предаване на 8 март.
Обзорното предаване "Ден до пладне" по БНР Бургас започва след новините в 9 часа и ще продължи до 12 часа. Водещ днес е Ивайло Пеев.
След дълго чаканата среща САЩ-Русия в Аляска е постигнат значителен напредък, но без окончателна договореност за потенциално прекратяване на войната в Украйна. Нито един от двамата лидери – руският Владимир Путин и американският Доналд Тръмп не посочи детайли от разговорите, които продължиха близо 3 часа. Путин определи разговорите като..
Тежките инциденти се превърнаха в ежедневие. Преди да се случи този в София, на тротоар в Слънчев бряга бяха пометени петима, сред които и три деца. Шофьорът управлявал АТВ под наем е на 18г от Несебър с книжка от няколко месеца. В първия час на предаването ще чуем управителят на хотела, където спря превозното средство, както и роднина на пострадалите..
Погледнете към този ден като към специален дар. Още една възможност да завършите онова, което не сте могли да направите вчера. Днес е голям християнски празник – Успение Богородично, денят на Богородица – покровителка на раждането, на майчинството и даряваща живот. Празнуват много именници – Мария, Мариян, Мариета, Мара и др. и град Несебър и..
Темите в предаването : Дни преди Националния възпоменателен събор „Петрова нива“ ви срещаме с кмета на община Малко Търново, която е организатор на проявите, посветени на събитието. За тазгодишното честване ще говорим с Илиян Янчев. Възможностите, които дава образователната програма Еразъм+, бяха представени на конференция в Бургас. Имали промени и..
Четвъртък е, добро утро! Ето и нашите теми и събеседници до 10 часа. Бургас е домакин на Националната кампания за профилактика на рака на гърдата „Предай нататък“ на днес и утре. За първи път инициативата се провежда в града с възможност за безплатни профилактични прегледи на три локации. Кампанията се организираот Сдружението на Жените..
Има ли проблем с горивата по бензиностанциите?За това се заговори заради биодобавка в бензина, подробности ще внесе Русинка Бъчварова от сдружението на малките търговци на горива. Как БЧК помага на екипите при гасенето на пожари ще чуем от Виолета Радева от Областния съвет на организацията. Коментара е на Румен Драганов от Института за оценки и..
Независимо какво се случва в живота ви, винаги можете да започнете от начало. Добро утро в сряда, време е за поредния делник! Да го започнем с усмивка, лека закуска и положителни мисли. Екипът ни днес – звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Десислава Златева, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до..
Тежките инциденти се превърнаха в ежедневие. Преди да се случи този в София, на тротоар в Слънчев бряга бяха пометени петима, сред които и три деца...
След дълго чаканата среща САЩ-Русия в Аляска е постигнат значителен напредък, но без окончателна договореност за потенциално прекратяване на войната в..
Погледнете към този ден като към специален дар. Още една възможност да завършите онова, което не сте могли да направите вчера. Днес е голям..